Oktagon prichádza o titulový zápas! Buday sa zranil: Nemohol som sparovať, ospravedlňujem sa

Martin BudayMartin Buday Zdroj: Instagram/Martin Buday

BRATISLAVA - Oktagon prišiel o májový súboj ťažkých váh, v ktorom sa nepredstaví Martin Buday. Oktagon 23 sa musí vysporiadať s viacerými zmenami, ktoré sa týkajú titulového zápasu. Kamil Minda, ktorý bol pôvodným súperom pre slovenského borca v ťažkej váhe, ale zápasiť predsa len bude.

Ohľadom noviniek okolo najbližšej akcie Oktagon 23 informoval verejnosť Ondřej Novotný vo svojom pravidelnom vlogu MMA LETEM SVĚTEM #194​."Buday sa zranil, takže v hlavnom zápase sa nepredstaví. O jeho zranení nebudem rozprávať, to nechám na neho, aby sa k tomu vyjadril, keď bude chcieť. No zároveň platí, že ďalší zápas Martina Budaya bude titulový, ak bude v blízkej dobe, tak to tak bude. Minda zostáva na hlavnej karte, ale nebude bojovať v hlavnom zápase, keďže to stratilo kúzlo. Jeho súperom bude Kerrison "Baby" Leal (5-2). Nový hlavný zápas bude Petr Kníže (11-1) vs. Fusi (8-5). Kníže je jednou z hlavných osobností českého MMA. Rozhodli sme sa tak, keďže pre Monstera je to prvý zápas v Oktagone," prezradil ku zmenám Ondřej Novotný. 

Martin Buday má perfektne rozbehnutú kariéru. Nastúpiť do zápasu v stave, v ktorom nie je stopercentne fit by mu moholo situáciu výrazne skomplikovať. Jeho meno sa totiž čoraz častejšie spája aj s UFC, posledne zaznamenal šesť víťazstiev v rade. "Na sparingu sa mi privodilo zranenie, nie moc veľké. Naštastie to nie je na niekoľkomesačnú pauzu a dúfam, že čo najskôr dostanem nový termín zápasu. Ospravedlňujem sa aj súperovi, neteším sa z toho. Nemohol som následne sparovať a to bolo veľmi dôležité v tejto fáze prípravy. Z taktického hľadiska ale nechcem konkretizovať o čo ide," prezradil zverenec Spartakusu. 

Okrem klasickej klietky, ktorú poznáme zo zápasov v tejto organizácii by sa čoskoro mohla udiať zmena. "Po prvýkrát v histórii domácej scény predstavíme guľatú klietku, táto zmena začne platiť na Oktagon 23," prezradil jeden z dvojice zakladateľov Oktagon MMA. 

Viac o téme: Oktagon Martin Buday Kamil Minda
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: športky

Súvisiace články