Len skvelé výkony v bránke mu nestačia: Húska natiahol víťaznú sériu a ešte aj bodoval!

Adam HúskaAdam Húska Zdroj: Hartford Wolf Pack

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Adam Húska prispel asistenciou k víťazstvu Hartfordu 5:4 na ľade Bridgeportu v nočnom zápase AHL. Duel začal na striedačke, do hry sa dostal až od tretej tretiny, keď za stavu 4:3 pre hostí vystriedal medzi žŕdkami Tylera Walla.

Za 20 minút inkasoval z piatich striel jeden gól, asistoval pri víťaznom zásahu Patricka Khodorenka v 56. minúte. Keďže Húska dochytal zápas, pripísal si na konto výhru. Slovenský brankár tak natiahol svoju víťaznú šnúru v AHL už na päť zápasov.

V šiestich tohtosezónnych štartoch má bilanciu päť výhier a jedna prehra, pričom priemer inkasovaných gólov stlačil na 2,09 na zápas a dosiahol úspešnosť zásahov 91,3 percenta.

Viac o téme: Adam Húska Hartford Wolf Pack