VIDEO Vedúci gól Dortmundu nestačil: Manchester City v druhom polčase obral domácich o postup

Phil Foden a Ansgar KanuffPhil Foden a Ansgar Kanuff Zdroj: SITA/AP/Federico Gambarini

DORTMUND - Futbalisti Manchestru City postúpili do semifinále Ligy majstrov 2020/2021. Po domácej výhre 2:1 nad Borussiou Dortmund zvíťazil Manchester rovnakým výsledkom aj v odvete vo Vestfálsku.

V dortmundskom Signal Iduna Parku otvoril skóre v 15. minúte najmladší hráč na ihrisku Jude Bellingham. Dlhý nákop dobehol Erling Haaland, prihral ju Mahmoudovi Dahoudovi, jeho zblokovaná strela sa odrazila k Angličanovi a ten prudkou technickou placírkou dostal loptu do siete. Stal sa tak vo veku 17 rokov a 289 dní druhým najmladším hráčom v dejinách LM, ktorý skóroval vo vyraďovačke súťaže. Najmladším je stále Bojan Krkič, ktorý v drese FC Barcelona strelil gól Schalke vo veku 17 rokov a 217 dní v apríli 2008.

Erling Haaland a Jude Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Federico Gambarini

Hostia potom boli aktívnejší a pripravili si viacero dobrých šancí, v zakončení ale zlyhali. Strelu kapitána Kevina De Bruyneho zastavilo brvno, Phil Foden z bezprostrednej blízkosti trafil nohy domáceho brankára Marwina Hinza a rovnako pochodil aj Riyad Mahrez v ešte lepšej pozícii. Ďalšiu dobrú šancu mal následne aj Oleksandr Zinčenko, gólman BVB ale opäť spoluhráčov zachránil.

Pep Guardiola Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Federico Gambarini

Výber Pepa Guardiolu pokračoval v nastolenom trende aj v druhom dejstve a v 52. minúte mal aj šťastie, keď domáci Emre Can hlavou trafil vlastnú ruku v šestnástke a rozhodca po konzultácii s VAR nariadil penaltu. Tú Mahrez v 55. minúte bezpečne premenil - 1:1. V 59. minúte Foden vrátil loptu do ohňa a trafil hornú tyč, Hinz ale situáciu kontroloval. Borussiu mohol dostať opäť do vedenia v 69. minúte Matts Hummels, jeho hlavička po centri zo štandardky sa ale len obtrela o hornú tyč. Udrelo tak na druhej strane, keď Foden po signáli z rohu napálil loptu k bližšej ľavej tyčke, Hinz ju končekmi prstov ešte stihol tečovať, ale od žrde sa odrazila do siete. Borussia potom už nedokázala nájsť sily ani na vyrovnávajúci gól a tak sa "Citizens" v semifinále stretnú s Parížom SG.

Borussia Dortmund - Manchester City 1:2 (1:0)
Góly: 15. Bellingham - 55. Mahrez (z 11 m), 75. Foden. Rozhodoval: Cerro Grande (Šp.), ŽK: Bellingham (Dortmund), bez divákov.

Dortmund: Hitz - Morey (81. Tigges), Akanji, Hummels, Guerreiro - Dahoud, Can, Bellingham (80. Brandt) - Reus, Haaland, Knauff (68. Reyna)

Manchester: Ederson - Zinčenko, Stones, Dias, Walker - Gündogan, Rodrigo, De Bruyne - Bernardo Silva, Foden, Mahrez (88. Sterling)
/prvý zápas: 1:2, Manchester City postúpil do semifinále/

Viac o téme: Borussia Dortmund Manchester City