Obhajca Slovan v semifinále Slovnaft Cupu vyzve Bystricu, húževnaté Košice narazia na Žilinu

Radosť hráčov Slovana po strelení góluRadosť hráčov Slovana po strelení gólu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Obhajca triumfu vo futbalovom Slovenskom pohári ŠK Slovan Bratislava sa v semifinále 52. ročníka Slovnaft Cupu stretne s MFK Dukla Banská Bystrica. Aj v druhom semifinále proti sebe nastúpia druholigista a zástupca Fortuna ligy - FC Košice a MŠK Žilina.

Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Bratislave, dvojice určil výkonný riaditeľ SFZ Marketing Roman Halačka. Semifinále sa hrá na dva zápasy. Výhodu domáceho prostredia v prvom kole majú futbalisti Košíc a Slovana. Prvé súboje sú na programe 28. apríla a odvety 5. mája. Finále Slovenského pohára je naplánované na 19. mája.

"Boli iba dve možnosti, buď by sa stretli fortunaligisti a druholigisti spolu, alebo by sa nám to pomiešalo. Napokon sa nám to pekne premiešalo a na zápasy sa tešíme," uviedol po žrebe Halačka.

Slovan a Banská Bystrica proti sebe naposledy nastúpili v súťažnom zápase v lige v roku 2015, "belasí" sa tešili z víťazstva 1:0. Dukla v tom roku vypadla z najvyššej súťaže. "Keď chceme získať pohár, musíme zdolať kohokoľvek," povedal po stredajšom postupe cez FC Petržalka (5:1) tréner Slovana Darko Milanič. "Nedalo sa veľmi vyberať, napokon nastúpime proti najlepšiemu klubu na Slovensku. Pre mňa tam bude niečo špeciálne a aj pre Štefana Rusnáka. Obaja sme hrali za Slovan, ale bolo to už dávno," portál futbalsfz.sk citoval trénera Banskobystričanov Stanislava Vargu.

Pre Žilinu to bude premiérová konfrontácia s FC Košice. "MŠK Žilina je podobný súper ako Trenčín, s ktorým sme hrali vo štvrťfinále pohára (3:0). Oba kluby majú tréningový proces na umelej tráve a je to vidno na ich charaktere. Žilina má mladé mužstvo s veľkým potenciálom. Bude to pre nás výzva a dobrý test. Tým, že sa hrá semifinále na dve stretnutia, čakajú nás dva dobré zápasy," povedal pre futbalsfz.sk tréner Košíc Jozef Vukušič.

"Košice už vyradili pár fortunaligistov, majú svoju kvalitu a my musíme rešpektovať ich silu. Ja sa teším aj na stretnutie s trénerom Vukušičom. Hrá sa na dva zápasy a my sa tešíme na kvalitnú konfrontáciu. Uvidíme, ako sa budú vyvíjať, ale keď sme sa už dostali do semifinále, tak náš ďalší cieľ je postup," uviedol tréner MŠK Žilina Pavol Staňo. Fanúšikovia môžu sledovať zápasy prostredníctvom Futbalnet.tv alebo RTVS.

žreb semifinále 52. ročníka SP - Slovnaft Cupu 2020/2021:

FC Košice - MŠK Žilina

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica

Viac o téme: Slovensko SFZ Slovnaft Cup
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR