VIDEO Totálne spackaný zápas: Slavia utrpela doma debakel! V Európskej lige končí

Gólová radosť hráčov ArsenaluGólová radosť hráčov Arsenalu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha si nezahrajú semifinále Európskej ligy. Po remíze 1:1 v prvom dueli prehrali v domácej štvrťfinálovej odvete s Arsenalom Londýn hladko 0:4, keď ich súper šokoval tromi gólmi v priebehu necelých šiestich minút prvého polčasu. Arsenal sa v semifinále stretne s Villarrealom, druhú dvojicu postupujúcich tvoria Manchester United a AS Rím.

Slavia nastúpila s dvoma zmenami v porovnaní s duelom v Londýne, v základnej zostave však nechýbal slovenský stredopoliar Jakub Hromada. Arsenal sa musel opäť zaobísť bez kapitána Pierra-Emericka Aubameyanga, ktorého po návrate z reprezentačných povinností v Gabone hospitalizovali s maláriou. Hostia potrebovali v Edene streliť na postup aspoň gól, už za necelých 24 minút hry sa im podarilo skórovať až trikrát. Prvýkrát sa tešili po necelej štvrťhodine, ale zásah Emila Smitha-Roweho ešte neplatil pre tesný ofsajd.

Nicolas Pepe strieľa gól Galéria fotiek (5) Zdroj: AP Photo/Petr David Josek

Potom však nasledovala šesťminútovka, počas ktorej anglický tím zaznamenal tri góly. V 18. minúte už bolo všetko podľa pravidiel, keď dostal Nicolas Pepe prihrávku v šestnástke a poradil si aj s brankárom Ondrejom Kolářom - 0:1. O chvíľu neskôr Hromada fauloval vo vlastnej šestnástke, dostal žltú kartu a Alexandre Lacazette nariadenú penaltu bez problémov premenil na 2:0 pre Arsenal. V 24. minúte to bolo už o tri góly, pretože sa prízemnou strelou z hranice šestnástky k bližšej žrdi presadil Bukayo Saka.

Nicolas Pepe kontroluje loptu Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Šokovaná Slavia sa už na žiadny odpor nezmohla, nepomohli jej k tomu ani štyri striedania v polčasovej prestávke. Z hry po úvodnej štyridsaťpäťminútovke odišiel aj Hromada, na trávniku ho nahradil Lukás Masopust. "Zošívaní" sa síce do hry dostávali opticky častejšie ako v prvom dejstve, Arsenal sa už však nikam ponáhľať nemusel a bez problémov kontroloval postupový stav. V 77. minúte ho na 4:0 prikrášlil svojim druhým gólom v zápase Lacazette. Slavia tak nenapodobnila úspešný prienik medzi elitné kvarteto niekdajšieho Pohára UEFA z roku 1996.

Slavia Praha - Arsenal Londýn 0:4 (0:3)
Góly: 21. a 77. Lacazette (prvý z 11 m), 18. Pepe, 24. Saka. Rozhodoval: Çakir (Tur.)
(J. HROMADA odohral za Slaviu prvý polčas a dostal ŽK)
/prvý zápas 1:1, postúpil Arsenal/

Viac o téme: Slavia Praha Arsenal Londýn