Solskjaer sníva o triumfe v Európskej lige: Bolo by skvelé zakončiť sezónu ziskom cennej trofeje

Edinson Cavani oslavuje gól do siete GranadyEdinson Cavani oslavuje gól do siete Granady Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

BRATISLAVA - Taliansky futbal bude mať svoje zastúpenie v semifinále európskych klubových súťaží. Hráčom AS Rím po víťazstve 2:1 na pôde Ajaxu Amsterdam stačila vo štvrťfinálovej odvete na Stadio Olimpico aj remíza 1:1. V dueli o postup do finále sa stretnú s držiteľom trofeje z roku 2017 Manchestrom United.

Ajax sa na začiatku druhého polčasu zásluhou mladého útočníka Briana Brobbeyho ujal vedenia, potrebný druhý gól však už nepridal. Blízko k nemu mal v 56. minúte Dušan Tadič, no na základe VAR jeho zásah pre predchádzajúci faul na Henricha Mchitarjana neplatil. Rimania následne zvýšili aktivitu a v 72. minúte stanovil konečný výsledok Edin Džeko.

"Hrali sme pragmaticky. Z Amsterdamu sme si priviezli víťazstvo 2:1 a mali sme psychologickú výhodu. Zvládli sme to, hoci Ajax nám na začiatku druhého polčasu riadne podkuroval. Sme hrdí na to, že dobre reprezentujeme taliansky futbal a že sme v semifinále," uviedol tréner AS Paulo Fonseca. "Giallorossi" dosiahli najväčší úspech na európskej scéne od roku 2018, keď postúpili medzi elitné kvarteto v Lige majstrov.

Hráči Manchestru United si vytvorili výbornú východiskovú pozíciu už v prvom zápase, keď zvíťazili na pôde španielskej Granady 2:0. Rovnaký výsledok sa zrodil aj na Old Trafford. Už v 6. minúte otvoril skóre vydareným volejom Edinson Cavani. Uruguajčan je vo forme, počas uplynulého víkendu rozhodol o cennom triumfe 3:2 na pôde Tottenhamu Hotspur. V závere odvetného duelu s Granadou si dal vlastný gól Jesus Vallejo.

Kouč "červených diablov" Ole Gunnar Solskjaer po suverénnom postupe cez nováčika súťaže neskrýval spokojnosť. "Som rád, že sme si v oboch zápasoch udržali čisté konto. Už sa tešíme na semifinálovú konfrontáciu s AS Rím. Bude to pravé európske zápolenie. Rimania majú obrovskú históriu. Proti talianskym klubom sa nám však v európskych súťažiach vždy darilo. Urobíme všetko pre to, aby sme postúpili do finále, bolo by skvelé zakončiť sezónu ziskom cennej trofeje."

Viac o téme: Manchester United Ajax Amsterdam AS Rím