Slavia Praha stále pod paľbou útokov: Sociálnu sieť zaplavili nenávistné komentáre britských fanúšikov

Alexandre Lacazette a hráči Slavie pred začiatkom zápasuAlexandre Lacazette a hráči Slavie pred začiatkom zápasu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

BRATISLAVA - Futbalisti Slavie Praha robia českému futbalu v Európe výborné meno. Ich herný prejav, celkové výkony a konečné výsledky môžu byť názornym príkladom pre slovenské tímy. V aktuálnom ročníku Európskej ligy dokázali hráči Slavie senzačne vyradiť Leicester City, postúpili aj cez Glasgow Rangers. Ich sen stroskotal až na londýnskom Arsenale. Obrovský úspech bol z časti zatienený kauzou spojenou s Onřejom Kúdelom a Glenom Kamarom.

Uznania a obdivu u niektorých fanúšikov sa však Slavia nedočká. Napríklad z Britských ostrovov schytáva len komentáre plné nenávisti a urážok. Dôkazom toho je aj samotný Twitter českého tímu, ktorý je zaplavený útočnými správami aj po včerajšom víťazstve Arsenalu.

"Na čiernych životoch záleží, na Slavii nie," uviedol nemenovaný fanúšik Arsenalu.

"Naučte vašich hráčov sa slušne správať," znel odkaz ďalšieho priaznivca.

"Zbohom rasisti!" alebo "Povedzte stop rasizmu! Arsenal - Rasisti 4:0"  boli ďalšie odkazy na stránkach českého klubu, ktorý je takýmto spôsobom verejne dehonestovaný a odsudzovaný.

Po všetkých kauzách sa stále ukazuje len na jedného vinníka a jednu obeť, no zabúda sa na vážne zraneného brankára Slavie. Rovnako ako sa zabúda na neférovú hru zo strany futbalistov Glasgowa Rangers. O útoku Kamaru na Kúdelu sa tiež veľa nehovorí, ale bez ohľadu na všetky nepekné incidenty zostáva Slavia po tomto úspechu ozdobou českého futbalu. Zostáva tímom, ktorý si vyslúžil veľkú poklonu a uznanie aj zo strany slovenských futbalových fanúšikov.

Viac o téme: SK Slavia Praha Európska liga Arsenal FC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky