Ronaldo je opäť pod paľbou ostrej kritiky: Nikdy nebol lídrom ani tímovým hráčom!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Marco Alpozzi

BRATISLAVA - Bývalý taliansky futbalista a súčasný politik Massimo Mauro sa vyjadril na adresu hviezdneho Cristiana Ronalda. Mauro, ktorý v minulosti obliekal dresy tímov ako sú Udinese, Juventus či Neapol označil Portugalčana za individualistu.

36-ročný elitný útočník prestúpil do Turína v roku 2018 zo španielskeho Realu Madrid za vyše 117 miliónov eur. Ronaldo od svojho príchodu do Serie A zaznamenal najviac gólov spomedzi všetkých hráčov talianskej ligy. S Juventusom dokázal dvakrát siahnuť na titul, ale sen o triumfe v Lige majstrov sa nedokázal naplniť, pričom kritika na jeho osobu neustále narastá.

"Ronaldo nikdy nebol lídrom v tímoch, v ktorých hral. Je ako spoločnosť, ktorá sa zaujíma len o obrat, ktorý je pre neho osobne dôležitješí ako tímový úspech. Cristiano nedokáže potiahnuť svojich spoluhráčov. Vždy od nich požaduje loptu, aby strelil gól. Je skvelý individualista, ale nie je to tímový hráč," odkázal kriticky spomínaný Mauro. 

V blízkej dobe sa bude určite veľa špekulovať o ďalšej budúcnosti Cristiana Ronalda, ktorý by v lete mohol opustiť Turín. Dôvodom je šetrenie Juventusu kvôli dopadom pandémie koronavírusu. Práve Ronaldov odchod by mohol pomôcť znížiť obrovské výdavky talianskeho klubu, ale o všetkom sa rozhodne počas nasledujúcich mesiacov. Hovorí sa o jeho možnom návrate do Realu Madrid, ale záujem má prejavovať aj PSG. Informoval portál Sportskeeda.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juvetus Turín
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky