Hertha v karanténe, hráčov čakajú virtuálne tréningy: Pekaríkovmu tímu odložili tri zápasy

Zdroj: SITA/AP/Annegret Hilse

FRANKFURT - Vedenie nemeckej futbalovej bundelsigy v piatok oficiálne odložilo najbližšie tri zápasy Herthy Berlín. V mužstve z hlavného mesta, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, sa totiž vo štvrtok objavilo viacero pozitívnych testov na koronavírus a tím musel ísť do karantény.

V nej by mali byť hráči i realizačný tím až do 29. apríla, Hertha preto požiadala Nemeckú futbalovú ligu (DFL) o preloženie najbližších troch duelov a tá jej vyhovela. Berlínčania neodohrajú v riadnom termíne sobotňajší zápas proti Mainzu, stredajšie stretnutie s Freiburgom a súboj so Schalke, ktorý sa mal konať 24. apríla. "Nové termíny zápasov by mali byť známe na budúci týždeň," uvádza sa v stanovisku DFL.

Vedenie súťaže uvažuje aj o tom, že zavedie povinnú preventívnu karanténu všetkých tímov, aby sa zvýšili šance na odohratie záverečných zápasov sezóny. Podľa agentúry dpa by takéto pravidlo mohlo platiť na posledné dva hracie dni 15. a 22. mája.

Celé mužstvo Herthy muselo ísť do karantény po tom, čo mali vo štvrtok pozitívne testy hlavný tréner Pál Dárdai, jeho asistent Admir Hamzagič, útočník Dodi Lukebakio a obranca Marvin Plattenhardt. Izolácia potrvá minimálne do 29. apríla a klub potom musí odohrať záverečných šesť stretnutí bundesligy do 22. mája. Hertha figuruje tesne nad pásmom zostupu na 15. mieste tabuľky o skóre pred šestnástym Bielefeldom. "Počas domácej karantény sa bude tím udržiavať v kondícii prostredníctvom virtuálnych tréningov. Akceptujeme situáciu aj napriek zložitým okolnostiam a urobíme všetko pre úspešný záver sezóny," uviedol športový riaditeľ Arne Friedrich. Informovala agentúra dpa.

Viac o téme: Hertha Berlín
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR