Nájazdový triler na žilinskom ľade: Spišská Nová Ves postupuje medzi elitu!

Radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi po postupe do Tipos extraligy Radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi po postupe do Tipos extraligy Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

ŽILINA - Hokejisti HK Spišská Nová Ves postúpili do Tipos extraligy. V piatom finálovom zápase Slovenskej hokejovej ligy vyhrali v piatok na ľade Žiliny 3:2 po samostatných nájazdoch a v sérii na štyri víťazné duely triumfovali 4:1.

Rozhodujúci samostatný nájazd premenil až v dvanástej sérii Róbert Džugan a zabezpečil svojmu tímu prvenstvo v tomto ročníku SHL. Pre Spišskú Novú Ves ide o návrat do najvyššej súťaže po dvanástich rokoch, zatiaľ naposledy v nej hrala v sezóne 2009/2010.

Spišiaci neboli favorit finálovej série so Žilinou. Práve Vlci vyhlásili pred sezónou útok na postup, výrazne posilnili káder a napokon s priepastným 24-bodovým náskokom vyhrali základnú časť. Spišiaci v nej obsadili 3. miesto, za Žilinou (98 bodov) zaostali o 25 bodov (73). Hráči Spišskej Novej Vsi však ideálne načasovali formu a postupne v play off zdolali Levice, Martin a aj Žilinu. Na potrebných 12 víťazstiev potrebovali odohrať iba 15 zápasov, pričom v piatich z nich si udržali čisté konto.

Na snímke radosť hokejistov Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Tím Spišskej Novej Vsi doteraz odohral celkovo osem sezón v najvyššej slovenskej súťaži. Ani v jednej však nedosiahol prenikavejší úspech a najlepšími výsledkami sú pre klub dve účasti vo štvrťfinále v rokoch 1998 a 1999. Z hľadiska percenta získaných bodov sa im najviac darilo v sezóne 2009/2010 (1,02 %), no v nej vybojovali iba 15 víťazstiev a spoločne s Liptovským Mikulášom vypadli do 1. ligy.

5. zápas finále play off SHL /na 4 víťazstvá/:
Vlci Žilina - HK Spišská Nová Ves 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Petráš (Lenďák, Skladaný), 37. Petráš (Urban, Mikula), 57. Drtina (Skladaný) - 4. Černý (Giľák, Lahtinen), 20. Vartovník (Džugan, Pichnarčík), 43. Giľák, rozh. sam. nájazd Džugan. Rozhodovali: Kalina, Výleta - Jedlička, Janiga, vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
/konečný výsledok série: 1:4, Spišská Nová Ves postúpila do extraligy/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: SHL HK Spišská Nová Ves Vlci Žilina
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články