VIDEO Dúbravka pomohol k cennej výhre Newcastlu v divokom dueli, Sheffield United zostupuje

Jesse Lingard a JoelintonJesse Lingard a Joelinton Zdroj: SITA/AP/Dave Rogers

NEWCASTLE - Futbalisti Newcastlu United získali v sobotu dôležité body v boji o záchranu v anglickej Premier League. V dueli 32. kola vyhrali nad štvrtým tímom tabuľky West Hamom United 3:2. V bránke domácich stál slovenský reprezentant Martin Dúbravka.

Newcastle si pred prestávkou vybudoval dvojgólový náskok, hostia navyše po prvom inkasovanom zásahu prišli aj o vylúčeného Craiga Dawsona. Napriek oslabeniu o jedného hráča dokázal West Ham v priebehu siedmich minút druhého polčasu vyrovnať, no o cennom triumfe domácich rozhodol v 83. minúte hlavou po centri z ľavej strany stridajúci Joseph Willock. Newcastle poskočil v tabuľke priebežne na 15. miesto.

Posledný tím tabuľky Sheffield United prehral na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers 0:1 a šesť kôl pred koncom definitívne stratil šancu zachrániť sa v PL.

Premier League - 32. kolo:

Newcastle United – West Ham United 3:2 (2:0)
Góly: 36. Diop (vlastný), 41. Joelinton, 83. Willock – 73. Diop, 80. Lingard (z 11m), ČK: 36. Dawson (West Ham) po druhej ŽK