VIDEO 18-ročný slovenský talent si vychutnal brankára Česka: Famózny gól ála Mikael Granlund!

Na snímke zľava hráč Slovenska Martin Chromiak a hráč Česka Dominik Binias počas priateľského zápasu SR20 - ČR20 v Piešťanoch Na snímke zľava hráč Slovenska Martin Chromiak a hráč Česka Dominik Binias počas priateľského zápasu SR20 - ČR20 v Piešťanoch Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala v druhom z dvojice prípravných duelov v Piešťanoch s rovesníkmi z Česka 3:4, keď o víťazovi rozhodli až trestné strieľania.

V devätnástej minúte stretnutia sa o najkrajší moment zápasu postaral iba 18-ročný slovenský talent Martin Chromiak, ktorý nádherným gólom vyrovnal na 1:1. Jeho koncovka pripomenula legendárny zásah Fína Mikaela Granlunda, ktorého podobné parádne zakončenie preslávilo. 

Fínsky hokejista Granlund sa podobným "kúskom" zapísal do histórie na slovenských hokejových MS, keď rovnakým spôsobom pred desiatimi rokmi skóroval proti Rusku.

"Každý z nás môže byť spokojný. Ja osobne som veľmi, pretože v prvom dueli sa mi premiérovo na medzinárodnej scéne podarilo zdolať Čechov. A hoci sme druhý nedotiahli do víťazného konca, aj tak môžeme byť spokojní. Čo sa týka môjho gólu v prvej tretine, jeho realizáciu ma naučil jeden tréner v Trenčíne. Odvtedy to neustále skúšam, avšak iba v tréningoch. V zápase som si niečo podobné dovolil prvýkrát a vyšlo to. Teraz bola ideálna situácia. Takéto góly nepadajú každý deň, chutia o čosi krajšie." uviedol Chromiak po zápase k svojmu parádnemu zásahu.

Viac o téme: Slovensko U20 Česko U20 Martin Chromiak Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS, Youtube
  • Zdroj: TASR, Športky