VIDEO Bayern navýšil náskok na čele Bundesligy, Kolín bez Dudu prehral rozdielom triedy

Jamal Musiala a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiJamal Musiala a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov zvýšili svoj náskok na čele tabuľky nemeckej Bundesligy pred Lipskom na sedem bodov. V sobotňajšom šlágri 29. kola vyhrali na ihrisku v tabuľke tretieho Wolfsburgu 3:2.

Dva góly obhajcu titulu zaznamenal 18-ročný ofenzívny stredopoliar Jamal Musiala, tretí pridal Maxim Choupo-Moting po chybe domáceho brankára. Wolfsburg mal v polčasovej prestávke dvojgólové manko, po zmene strán už iba skorigoval zásluhou Maximiliana Philippa.

Slovenský reprezentant László Bénes sedel iba na lavičke Augsburgu pri domácej bezgólovej remíze s Arminiou Bielefeld. Freiburg si poradil s posledným tímom tabuľky Schalke hladko 4:0 aj zásluhou dvoch zásahov Christiana Güntera. Mönchengladbach ukončil päťzápasovú sériu Frankfurtu bez prehry, keď ho doma zdolal presvedčivo 4:0.

Bayer Leverkusen si poradil s predposledným 1. FC Kolín 3:0. Slovenský reprezentant v službách hostí Ondrej Duda do stretnutia pre trest za žlté karty nenastúpil.