VIDEO Prehra aj strata veľkej hviezdy: Manchester City padol v dramatickej bitke o finále FA Cup-u

Hakim Ziyech a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiHakim Ziyech a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

LONDÝN – V sobotňajšom zápase semifinále anglického futbalového FA Cup-u zvíťazili hráči Chelsea Londýn nad lídrom najvyššej súťaže a semifinalistom Ligy majstrov Manchestrom City 1:0.

Vyrovnaný duel na prázdnom štadióne Wembley rozhodol v 55. minúte 28-ročný marocký stredopoliar Hakim Ziyech, ktorý v páde namieril loptu do odkrytej bránky. V tretej minúte nadstaveného času mohli Londýnčania poistiť výsledok, no striedajúci Christian Pulisic prevzal loptu, ktorú poslal k zadnej žrdi, v postavení mimo hry.

Phil Foden, Antonio Rudiger Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Citizens navyše prišli jedenásť dní pred úvodným semifinále LM s Parížom St. Germain o belgického špílmachra Kevina De Bruyna, ktorý musel so zraneným členkom opustiť ihrisko v 48. minúte.

Chelsea Londýn – Manchester City 1:0 (0:0)
Gól: 55. Ziyech

Viac o téme: Chelsea Londýn Manchester City Kevin De Bruyne Hakim Ziyech