VIDEO Trnava sa na treťom mieste odpútala od Žiliny: Šošoni nestačili na Zlaté Moravce

Michal Pintér z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a Dawid Kurminowski z MŠK ŽilinaMichal Pintér z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a Dawid Kurminowski z MŠK Žilina Zdroj: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí 5. kola skupiny o titul vo Fortuna lige nad MŠK Žilina 1:0. Jediný gól strelil v 88. minúte Filip Balaj.

Prvú vážnejšiu šancu mala Žilina v 11. minúte, zakončenie Bičachčjana z uhla vyrazil domáci brankár Chovan na rohový kop. ViOn odpovedal strelou Hrnčára z diaľky, s ktorou si hosťujúci brankár Petráš poradil na dva razy. V závere prvého polčasu Paur vysunul Kurminowského, ten sa zbavil obrancu, loptu mu však spod nôh uchmatol Chovan.

Dawid Kurminowski z MŠK Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Martin Havran

Po zmene strán si Chovan udržal čisté konto aj po delovke Kiwiora, ktorú končekmi prstov vyrazil na roh. Potom prišli ofenzívne chvíle domácich, v 70. minúte ešte Balaj neskóroval, jeho pokus na poslednú chvíľu zblokoval na roh Nemčík. Balaj sa však dočkal dve minúty pred koncom riadneho hracieho času, centrom z pravej strany ho našiel Hrnčár a útočník Zlatých Moraviec rozhodol o výsledku presnou hlavičkou.

Šošoni figurujú v tabuľke na štvrtom mieste o dva body za Trnavou. Zlaté Moravce-Vráble sú piate s odstupom šesť bodov.

5. kolo skupiny o titul
FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Gól: 88. Balaj. Rozhodovali: Kráľovič – Somoláni, Pozor, ŽK: Čögley, Sloboda, Balaj (všetci ViOn), bez divákov

ViOn: Chovan – Čögley, Moško, Menich (60. Haspra), Pintér – Hrnčár, Tóth, Duga (44. Orávik), Šmatlák – Sloboda, Balaj
Žilina: Petráš – Minárik, Kiwior, Nemčík – Fazlagič – Anang (73. Ďuriš), Bernát (56. Kaprálik), Bičachčjan, Sluka (56. Rusnák) – Paur (68. Gono), Kurminowski

Viac o téme: MŠK Žilina FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
  • Zdroj: TASR, športky