VIDEO Chára ukázal svoju bojovnosť a obetavosť: Toto je dôvod, prečo vynechal zápas s Bostonom

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: SITA/Nick Wass

WASHINGTON - Hokejisti Bostonu zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí NHL nad Washingtonom 6:3. Proti svojmu bývalému klubu nenastúpil Zdeno Chára.

Slovenský obranca v službách Capitals nehral pre bolesti pravého členka po tom, ako v predchádzajúcom zápase s Philadelphiou zblokoval počas jedného oslabenia v priebehu minúty až tri strely. Kde by sa iní zvíjali od bolesti na ľade, Chára ako pravý bojovník pokračoval v bránení. Líder Východnej konferencie Washington napokon aj vďaka tomu triumfoval na ľade Flyers 6:3. "Na lavičke sme sa z toho išli zblázniť. Ukazuje to oddanosť, ktorú má Zee voči nášmu tímu a k víťazstvu a k tomu, čo je potrebné pre to urobiť," povedal po zápase útočník Capitals T. J. Oshie.

"Je to chlap, ktorý je tu neviem koľko rokov, hral niektoré veľmi dôležité zápasy a my sme na konci základnej časti a on je stále ochotný sa obetovať pre tím. Je to výborný príklad pre ostatných chlapcov, ktorí ho môžu nasledovať," dodal Oshie.

 

 

Štyridsaťštyriročného Slováka, ktorý vynechal prvý duel v tejto sezóne, nahradil proti Bostonu v zostave Trevor van Riemdsyk. V bránke ani na striedačke Bruins nebol slovenský brankár Jaroslav Halák, ten by sa mal v pondelok vrátiť do tréningového procesu po dvoch týždňoch na COVID-19 protokole.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: športky, TASR