Klobúk dole, ako to všetko zvláda: Kuriózne potrestaný Kúdela hrdinom Slavie!

Hráč Slávie Ondřej KúdelaHráč Slávie Ondřej Kúdela Zdroj: TASR/AP/Matteo Bazzi/ANSA

LIBEREC - Útočník Jan Kuchta a tréner Jindřich Trpišovský ocenili, akým spôsobom zvládol slávistický futbalista Ondřej Kúdela prvý zápas od zranenia a disciplinárneho trestu UEFA, ktorý dostal za údajnú rasistickú urážku protihráča v marcovej odvete osemfinále Európskej ligy v Glasgowe. Tridsaťštyriročný reprezentačný obranca zariadil Pražanom premeneou penaltou v závere výhru 1:0 v 27. ligovom kole v Liberci.

"Myslím, že sa ukázalo, aký Ondra je. Je to fantastický hráč, fantastický chlapec a my sme radi, že ho máme. Je to obrovský profík," povedal v nahrávke pre médiá od pražského klubu Kuchta.

Kúdela dostal v minulom týždni trest na 10 zápasov v súťažiach UEFA. Disciplinárna komisia UEFA usúdila, že sa v závere duelu v Glasgowe dopustil rasistickej urážky na adresu záložníka Rangers Glena Kamaru, hoci vyšetrujúci inšpektor, ktorý sa udalosťami v Glasgowe zaoberal, podľa Pražanov dôkaz nenašiel. Kúdela zároveň v minulých zápasoch chýbal kvôli zraneniu nosa po nepotrestanóm údere lakťom od Garetha Balea v stretnutí kvalifikácie vo Walese na konci marca.

Glen Kamara a Ondřej Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

"Klobúk dolu pred ním, ako to všetko Ondra takto zvláda. Na ňom to vôbec nie je poznať, stále je to emočne pozitívny človek," poznamenal Kuchta. "Som rád, že sa Ondra vrátil. Je to pre nás dôležitý hráč. Nebolo to pre neho jednoduché, dlho nehral súťažný zápas. Bol po úraze, po antibiotikách, minulý týždeň nevyzeral vôbec dobre," podotkol kouč Trpišovský.

Kúdela v Liberci patril k najlepším hráčom a svoj výkon podčiarkol premenenou penaltou v 84. minúte. V tejto ligovej sezóne dal ako obranca už šiesty gól. "Keď je na ihrisku, je na penalty určený a kope to s prehľadom. Krásne to premenil," uviedol Kuchta.

"Odviedol veľmi dobrý výkon, aj keď to pre neho na tomto ťažkom teréne ako pre technického hráča bolo o to ťažšie. Som rád, že to v zložitej situácii vzal na seba a dal víťazný gól. Penaltu premenil s istotou," dodal Trpišovský.

Viac o téme: SK Slavia Praha Ondřej Kúdela
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK