VIDEO Klopp a Bielsa k vytvoreniu Európskej Superligy: Silné odkazy na tričkách hovoria za všetko!

Jurgen Klopp a rozcvičujúci sa hráč Leedsu v špeciálnom tričku s protestnými nápismiJurgen Klopp a rozcvičujúci sa hráč Leedsu v špeciálnom tričku s protestnými nápismi Zdroj: SITA/AP/Lee Smith

LEEDS - Pondelňajší večerný zápas anglickej Premier League medzi Leedsom a Liverpoolom, ktorý je prvým súbojom zainteresovaných od šokujúcej správy dvanástky futbalových gigantov o vytvorení Európskej Superligy, podľa očakávania priniesol silné emócie. A to ako u fanúšikov obidvoch táborov, tak aj u samotných aktérov.

Pred spomínaným súbojom sa fanúšikovia oboch klubov spojili v protestoch proti Superlige, ktorú v nedeľu šokujúco oznámilo 12 zakladajúcich členov, vrátane šiestich z Premier League. Okrem Liverpoolu sú tam aj Arsenal, Chelsea, Manchester City, Manchester United a Tottenham. Anglické tímy dopĺňa talianske trio AC Miláno, Inter Miláno a Juventus Turín a tiež trojka zo Španielska Atlético Madrid, Real Madrid a FC Barcelona. 

Rozcvičujúci sa hráči Leedsu Galéria fotiek (18) Zdroj: SITA/AP/Lee Smith

Futbalisti Leedsu sa objavili v tréningových tričkách s nápismi ako "Liga majstrov - Zaslúžte si ju" a tiež "Futbal je pre fanúšikov". Tie sa príliš nepozdávali hosťujúcemu kormidelníkovi LFC Kloppovi, ktorý uviedol, že vedeniu ani hráčom tímu z Anfieldu nikto nemusí hovoriť, že miesto v Lige majstrov si treba zaslúžiť. "Nebudeme ich nosiť," uviedol Klopp k tričkám s veľavravnými odkazmi. "Ak si niekto myslí, že si musíme pripomínať, že si musíme zaslúžiť právo hrať Ligu majstrov, je to vtip," dodal nemecký stratég a tiež pripomenul, že ani on ani jeho hráči neboli konzultovaní ohľadom otázky, či súhlasia s rozhodnutím zúčastniť sa novovytvorenej súťaže. 

Kritické slová použil ešte pred zápasom Kloppov náprotivok Marcelo Bielsa, ktorý pre Sky Sports uviedol: "Zásadným problémom je, že bohatí vždy túžia byť bohatšími bez toho, aby zvážili dôsledky pre ostatných. Keď získajú viac moci, začnú požadovať väčšie privilegovanie pre ostatných. Práve silná konkurencia je pre slabé tímy jedinou možnosťou rozvíjať sa a nie veľké tímy, ktoré hrajú navzájom.“

UEFA a aj množstvo ďalších klubov či národných zväzov túto iniciatívu gigantov okamžite odsúdili a zúčastneným okamžite sľúbujú tvrdé tresty a postihy v rámci líg, ale aj na reprezentačnej úrovni. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18
Viac o téme: Jürgen Klopp Liverpool FC Leeds United
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Sky Sports
  • Zdroj: Športky