VIDEO Krutý záver pre Liverpool: Kloppovci premrhrali šancu na štvrtú priečku

Jurgen Klopp na lavičke LiverpooluJurgen Klopp na lavičke Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Clive Brunskill

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool remizovali v 32. kole anglickej Premier League na pôde Leedsu United 1:1. Hostia viedli po góle Sadia Maného, deľbu bodov zariadil v 87. minúte Diego Llorente. Liverpool je v tabuľke šiesty, Leedsu patrí desiata priečka.

Futbalisti Liverpoolu tak premárnili šancu posunúť sa na štvrté miesto, ktoré ako posledné zaručuje štart v Lige majstrov. Hostia viedli od 31. minúty po góle Sadia Maného, ​​tri minúty pred koncom ale vyrovnal Diego Llorente.

Obhajcovia titulu nedokázali nadviazať na tri predchádzajúce víťazstvá a zostali na šiestom mieste tabuľky mimo pohárovej priečky. Od piatej Chelsea, ktorá má zápas k dobru, delí Liverpool bod. Na štvrtý West Ham stráca dva body.

Zápas sa hral po šokujúcom oznámení o založení uzavretej Superligy dvanástich veľkoklubov, medzi ktorými je aj Liverpool. Nad štadiónom Elland Road pred zápasom preletelo lietadlo s transparentom "Nie Superlige" a hráči Leedsu nastúpili v rozcvičke v tričkách s nápisom "Liga majstrov: Zaslúž si ju" na hrudi a "Futbal je pre fanúšikov" na chrbte.

Rozcvičujúci sa hráči Leedsu Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Lee Smith

K protestu sa na diaľku pripojili aj priaznivci Liverpoolu, ktorí pred domácim štadiónom Anfield vyvesili odkaz pre amerického majiteľa "Hanba vám. RIP LFC 1892-2021".

Fanúšikovia svetových veľkoklubov považujú Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Jon Super