Slovenky si doma zavarili: V odvete musia zmazať sedemgólové manko

Vpravo Natália Némethová (Slovensko) a vľavo Jelena Lavková (Srbsko) v prvom zápase baráže o MS 2021 v Španielsku v hádzanej žienVpravo Natália Némethová (Slovensko) a vľavo Jelena Lavková (Srbsko) v prvom zápase baráže o MS 2021 v Španielsku v hádzanej žien Zdroj: TASR/Martin Baumann

BELEHRAD - Slovenské hádzanárky čaká v stredajšej odvete baráže o postup na MS 2021 náročná úloha. V Belehrade musia zmazať sedemgólové manko z domáceho stretnutia so Srbkami (19:26).

Tréner SR Pavol Streicher očakáva od svojich zvereniek lepší výkon ako doma, kľúčom bude zlepšená prechodová fáza. "Najväčšie rezervy sme mali v protiútoku a to bola vždy naša silná stránka. Tento prechod musíme zlepšiť a byť dynamickejší, pretože proti postavenej masívnej obrane súpera to bol problém. Budeme sa snažiť zrýchliť a zakončovať z prvej alebo druhej vlny. Verím, že podáme lepší výkon ako v sobotu, budeme komplexnejší a na čo to bude stačiť, uvidíme," povedal v utorok Streicher.

Podľa krídelníčky Réky Bízikovej bude dôležité zlepšiť defenzívu a nadviazať na prvý polčas domáceho duelu: "Musíme hrať lepšie v obrane, v prvom polčase to bolo dobré, ale v druhom už nie. To musíme zlepšiť v prvom rade. Musíme zrýchliť v útoku, myslím si, že sme boli príliš pomalé a nešli sme ani do protiútokov. Verím, že to bude teraz lepšie a dosiahneme výsledok, s ktorým budeme spokojnejšie."

Slovenský tím si postup do baráže vybojoval v marci na turnaji I. skupiny prvej fázy kvalifikácie v Luxembursku, kde obsadil prvú priečku pred Ukrajinou, Izraelom a domácim tímom.
Svetový šampionát sa uskutoční od 1. do 19. decembra 2021 v šiestich španielskych dejiskách, premiérovo s účasťou 32 družstiev. Okrem usporiadateľskej krajiny Španielska a obhajcu titulu Holandska má už na MS istú účasť aj kvarteto najlepších tímov z ME 2020 - Nórsko, Francúzsko, Chorvátsko a Dánsko. Zvyšných desať miesteniek pre Európu si rozdelí desať úspešných družstiev z baráže.

Slovenské hádzanárky v uplynulej kvalifikácii neuspeli v boji o ME 2020, keď exekutíva EHF pre pandémiu koronavírusu zrušila zvyšné štyri kolá kvalifikácie. Naposledy sa slovenský tím na vrcholnom podujatí predstavil v roku 2014 na ME v Chorvátsku a Maďarsku. Na svetovom šampionáte štartoval jediný raz v roku 1995, keď v Rakúsku a Maďarsku obsadil 12. miesto.

Viac o téme: Slovensko Srbsko Réka Bízikova Pavol Streicher
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR