Grant z Fondu pre budúcnosť športu získala aj Pohybovňa, kde sa deti učia viacero športových disciplín naraz!

Zdroj: Niké

Fond pre budúcnosť športu, projekt spoločnosti Niké, ktorý vznikol v júni minulého roka, doposiaľ podporil až 204 športových subjektov. Medzi amatérskych športovcov a športové kluby prerozdelil čiastku 366 900 €. Štedrý grant sa ušiel aj občianskemu združeniu Pohybovňa, ktorého cieľom je motivovať deti k pohybu a prebudiť v nich tímového ducha.

Stanislav Pálka, zakladateľ Pohybovne a jeden z trénerov, sa hneď so správou o pridelenom grante z Fondu v hodnote 2 000 eur podelil so svojimi zverencami počas online tréningu. Tí neskrývali obrovskú radosť a z plného hrdla pozdravili Fond pre budúcnosť športu.

Stanislav sa o projekte spoločnosti Niké dozvedel prostredníctvom sociálnych sietí. Nechal sa inšpirovať skvelými príspevkami ostatných výhercov a spoločne s malými milovníkmi športu vytvorili vlastné video, ktoré porotu zaujalo.

Okrem toho porozprával aj o tom, ako vlastne vznikol nápad založiť občianske združenie Pohybovňa. „Študoval som na Fakulte telesnej výchovy a športu. Hlavný motivačný faktor bol ten, že som si v detstve vyskúšal množstvo športov. Nemal som vtedy vrúcny vzťah ku kolektívnym športom, pretože som v nich nebol dobrý,“ uviedol Stanislav, ktorý v minulosti inklinoval práve k individuálnym športom.

Grant z Fondu pre Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké

Venoval som sa bojovým športom, gymnastike či parkúru. V tom som sa našiel. Chcel som vytvoriť priestor, kde sa deti nebudú učiť len gymnastiku, ale vznikne Pohybovňa, v ktorej nájdu spojenie viacerých disciplín naraz,“ dodal Stanislav. Spoločne s trénermi majú za cieľ učiť deti, ktorých majú v združení zhruba sto, tímovej práci a spolupatričnosti.

Momentálne prebiehajú tréningy online, počas ktorých sa v rámci Pohybovne sústreďujú na kondíciu detí. „Tréningy máme teraz predovšetkým kondičné. Keby trénujeme saltá, tak by sa asi vo väčšine prípadov sťažovali susedia a bolo by to nebezpečné,“ zavtipkoval Stanislav.

Prihláste sa do Fondu aj vy!

Venujete sa amatérskemu športu? Tak potom sa môžete o finančný príspevok z Fondu pre budúcnosť športu uchádzať aj vy. Nie je to nič zložité. Stačí natočiť video, v ktorom sa predstavíte, a následne ho nahrať na stránku www.nikefondsportu.sk. Skúste to a možno podporíme aj vás!

Grant z Fondu pre Galéria fotiek (3) Zdroj: Niké