Nič iné ako sebectvo! Prezident PSG al-Khelaifi považuje vznik Superligy za podraz UEFA

Prezident futbalového klubu Paríž St. Germain Nasser Al-KhelaifiPrezident futbalového klubu Paríž St. Germain Nasser Al-Khelaifi Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus, File

PARÍŽ - Prezident Paríža St. Germain Nasser al-Khelaifi vyhlásil, že vznik Európskej Superligy (ESL) je prejavom sebectva. Šéf francúzskeho klubu to uviedol v utorok po tom, ako ho zvolili do výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA) ako zástupcu Asociácie európskych klubov (ECA).

"Akýkoľvek návrh bez podpory UEFA, organizácie, ktorá pracuje na rozvoji futbalu takmer 70 rokov, nie je riešením problémov, ktorým čelí futbalová komunita. Naopak, poháňa ho sebectvo a vlastné záujmy. Paríž St. Germain sa drží postoja, že futbal je hra pre všetkých. Sme rodina a komunita, ktorej základnou zložkou sú fanúšikovia. Na to nesmieme nikdy zabúdať," citovala al-Khelaifiho agentúra AFP.

Superligu založilo dvanásť elitných klubov z Anglicka, Talianska a Španielska. Od začiatku boli terčom ostrej kritiky a hrozia im prísne sankcie od UEFA. O ich prípadnom vylúčení z domácich súťaží a možnom zákaze reprezentácie pre ich hráčov by mala UEFA rozhodnúť v piatok.

Viac o téme: Nasser al-Khelaifi Paríž St. Germain Európska superliga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR