Fighter záhradník, ktorý vyzerá ako z časopisu: Oktagon sa stará nadštandardne!

Štefan MeszárosŠtefan Meszáros Zdroj: Facebook/Štefan Meszáros

BRATISLAVA - Štefan Mészáros sa nedávno predstavil v projekte Oktagon Underground, do ktorého dostali pozvánky len skúsení a známi borci z prostredia stand-up scény. Majster Európy prestížnej organizácie WKN si stihol preskákať už kadečím. Zaujímavosťou je, že patrí medzi najlepšie vyzerajúcich slovenských borcov, ktorý pracuje ako záhradník. Pre Športky prezradil aj to, že zápas v MMA by neodmietol.

Päťnásobný majster Slovenska v kickboxe prežil okrem krásnych víťazstiev v kariére aj nepríjemné momenty. Vo Franczúzsku si toitž v prestížnom zápase neštastne pri zblokovanom lowkicku zlomil nohu. "Bolo to v zápase o majstra sveta WKN, v zápase večera som dostal blok na jeden lowkick a vedel som, že je zle. Odniesli ma na nosítkach a následne som absolvoval operáciu vo Francúzsku. Potom som išiel domov špeciálne upraveným autom, dá sa povedať, že to bola sanitka v osobnom aute. Pri ceste domov som ležal po operácii 18 hodín, bol to vcelku masaker," priznal Mészáros, ktorý má aktuálne v nohe titánovú vložku. 

Štefan Meszáros Galéria fotiek (5) Zdroj: Facebook/Štefan Meszáros

Posledne absolvoval zápas v Oktagone Underground, v ktorom nastúpil proti Ladislavovi Krištufekovi. Po troch kolách sa napokon z víťazstva tešil jeho súper. "Búchal som v rôznych organizáciách, no Oktagon latku nasadil poriadne vysoko. Je to jedna z najlepších organizácii v rámci celej Európy. O zápasníkov sa tu starajú nadštandardne a to som si prešiel viacerými zahraničnými akciami, komunikujú tiež perfektne s verejnosťou. Som rád, že sme ako postojári, ktorí už majú čo to za sebou mohli ukázať aj na takomto evente. Z pohľadu posledného zápasu ma mrzí druhé kolo, v ktorom som to nezvládol. V treťom som to myslím dohnal, no na výhru to nestačilo," prezradil Mészáros.

Profi majster kickboxerskej organizácie WKN trénuje vo Warriors Gym Nitra a pracuje na sebe aj u skúseného Pala Kuruca v Šali, ktorý pripravuje na zápasy aj hviezdy akými sú Lajoš Klein, Gábor Boráros či Martin Buday. Pred pár rokmi sa dostal na tréning aj k Attilovi Véghovi, kde sa stihol oboznámiť s MMA. "Chodieval som na Attilove tréningy, keď ešte robil tréningy v Nitre. Teraz si v rámci tréningu občas zamakáme aj na zemi, no nedá sa povedať, že by som chodil čisto na MMA tréningy. Ak by prišla ponuka na MMA zápas, tak by som ju neodmietol," prezradil skúsený zápasník. 

Pavol Kuruc a Štefan Galéria fotiek (5)

Štefan patrí medzi najlepšie vyzerajúcich športovcov na Slovensku, svaly ale podľa Mészárosa nie sú všetko. "Keď vidím tučka, ktorý je výbušný, tak miestami nechápem. To len potvrdzuje, že to nie je len o svaloch. Od malička som bol chudý a snažil som sa vždy pribrať, stále som činkoval, no aj tak som bol chudý. Chlapci ma stále ukľudnovali, že naberiem vekom a teraz je to tak, že musím trošku v tomto smere brzdiť," prezradil s úsmevom rodák z Nitry. 

Sympatický Nitrančan sa neživí len tréningami a zápasením. Pracuje v bratovej firme ako záhradník, ktorý si v zahraničí popracoval aj so slovenskou stálicou z prostredia MMA. "Som garden barber, dva dni do týždňa chodíme s bratom pracovať v záhradách, veľmi nás to baví. Môžem prezradiť aj to, že počas toho, akom som pracoval v Rakúsku som makal spoločne s Mirkom Štrbákom, ktorý je môj dobrý kamarát. O zábavu tak bolo postarané," prezradil borec, ktorý momentálne nemá ponuku do zápasu, no verí, že sa čoskoro po uvoľnení opatrení jeho program rozbehne naplno. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Oktagon MMA Štefan Meszáros
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články