VIDEO Kolínčania prekvapili a vyhrali nad Lipskom: Duda asistoval pri rozhodujúcom góle

Ondrej Duda a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiOndrej Duda a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: TASR/DPA/Thilo Schmuelgen/Reuters

KOLÍN - Druhý tím nemeckej futbalovej bundesligy RB Lipsko prehral utorkovom zápase 30. kola na trávniku 1. FC Kolín 1:2. Na víťazný gól Jonasa Hectora v 60. minúte prihral slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Kapitán Kolínčanov Hector sa postaral o oba góly domácich, prvý strelil hlavičkou v 46. minúte. V 59. minúte vyrovnal presnou strelou k žrdi Amadou Haidara, no už o minútu neskôr pri rýchlom protiútoku Duda pätičkou ideálne pripravil loptu Hectorovi a ten rozhodol.

Líder z Mníchova nezaváhal

Líder súťaže Bayern Mníchov nezaváhal v súboji s Bayerom Leverkusen a zvíťazil 2:0 gólmi Erica Maxima Choupa-Motinga a Joshuu Kimmicha už v úvodnej štvrťhodine. Na čele tabuľky tak majú Bavori náskok už desať bodov pred Lipskom.

Hráči Bayernu Mníchov oslavujú Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Christof Stache, Pool via AP

Slovenský stredopoliar László Bénes odohral 80. minút za Augsburg na pôde Frankfurtu. Jeho tím však prehral na ihrisku tretieho tímu tabuľky 0:2. Augsburgu patrí 11. miesto.