Slavia s Hromadom bližšie k titulu, Sparte na pôde nováčika nestačilo ani dvojgólové vedenie

Radosť hráčov Slavie PrahaRadosť hráčov Slavie Praha Zdroj: SITA/AP//Rui Vieira

PRAHA – V stredajšom stretnutí 28. kola najvyššej českej futbalovej súťaže remizovala Sparta Praha v Ďolíčku s nováčikom z Pardubíc 2:2 a nepodarilo sa jej vrátiť na druhú priečku tabuľky. Po deľbe bodov stráca tím z hlavného mesta na Jablonec bod.

Sparťania prišli v zápase o dvojgólový náskok z prvého polčasu. O ich druhý presný zásah hostí sa postaral v 44. minúte 23-ročný slovenský reprezentant Dávid Hancko, ktorý tvrdou strelou k ľavej žrdi premenil pokutový kop.

Slavia Praha urobila ďalší krok k titulu, keď zdolala Zlín 2:1. Líder tabuľky natiahol sériu bez prehry na 40 stretnutí. Slovácko zvíťazilo nad Zbrojovkou Brno 4:2 a poistilo si tak štvrtú priečku. Posledná Opava prehrala s Libercom 0:2 a jej šance na záchranu sa čoraz viac rozplývajú.

SK Slavia Praha – FC FASTAV Zlín 2:1 (1:1)
Góly: 29. Stanciu, 50. Kuchta – 7. Potočný (11m)
/Hromada od 75. min – Hlinka celé stretnutie/

FK Pardubice – AC Sparta Praha 2:2 (0:2)
Góly: 49. Jeřábek, 75. Cadu (11m) – 7. Wiesner, 44. HANCKO (11m) /za hostí Hancko celé stretnutie + gól/

SFC Opava – FC Slovan Liberec 0:2 (0:2)
Góly: 23. Rondič, 38. Sadílek
/Digaňa celé stretnutie, Dedič od 57. min, Mondek od 68. min – Koscelník do 77. min, Faško od 71. min/

1. FK Příbram – Bohemians 1905 1:4 (0:0)
Góly: 79. Lubega – 58. a 77. Keita, 70. Vondra, 75. Květ (11m)
/za hostí Le Giang celé stretnutie/

1. FC Slovácko – FC Zbrojovka Brno 4:2 (2:1)
Góly: 11. Havlík, 24. Petržela, 66. Daníček (11m), 70. Jurečka – 34. Pernica (11m), 60. ŠTEPANOVSKÝ /Tomič od 46. min, Šimko od 68. min – Záhumenský a Čermák celé stretnutie, Štepanovský do 72. min + gól/

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Gól: 61. Kaša

Viac o téme: AC Sparta Praha SK Slavia Praha Jakub Hromada