Conte skritizoval UEFA pre prerozdeľovanie príjmov: Futbalisti sú žmýkaní ako citróny

Antonio ConteAntonio Conte Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi

MILÁNO - Tréner futbalistov Interu Miláno Antonio Conte tvrdí, že Európska futbalová únia (UEFA) musí uvažovať nad lepším prerozdeľovaním príjmov. Inter bol jedným zo zakladajúcich členov Európskej Superligy (ESL), ale po obrovskej vlne odporu sa od projektu odvrátil spolu so šiestimi anglickými klubmi či mestským rivalom AC.

Conte je zástancom myšlienky "meritokracie", teda že najväčšie slovo by mali mať tí najschopnejší. "Šport bol vždy založený na tradíciách a meritokracii. Klubom pôsobiacim v súťažiach dáva UEFA len malú časť. Najschopnejší by mali byť prví, UEFA by to mala vziať do úvahy. Kluby investujú mnoho do hráčov aj trénerov. UEFA do nich neinvestuje, hoci sú futbalisti žmýkaní ako citróny. Kluby musia dostať primeranú odmenu," citovala Conteho agentúra AFP.

Predseda Juventusu Turín Andrea Agnelli sa pre La Repubblica vyjadril, že projekt v súčasnosti nie je možný, ale je z dlhodobého hľadiska správny. "Medzi našimi klubmi je 'krvný pakt'. Pôjdeme dopredu. Projekt má na 100 percent šancu uspieť. Futbal už dlho nie je hra, ale priemyselný sektor a potrebuje stabilitu," povedal Agnelli.

Viac o téme: Antonio Conte Inter Miláno Matteo Darmian
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy