Vlhová prehovorila na tému nového trénera: Jeho meno sa verejnosť dozvie v pravý čas!

Petra Vlhová počas tlačovej konferencie po prevzatí ceny víťazky v ankete Najúspešnejší športovec rezortu Ministerstva obrany (MO) SR za rok 2020Petra Vlhová počas tlačovej konferencie po prevzatí ceny víťazky v ankete Najúspešnejší športovec rezortu Ministerstva obrany (MO) SR za rok 2020 Zdroj: TASR - Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Držiteľka veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní v sezóne 2020/2021 Petra Vlhová zatiaľ neprezradila meno nového trénera. Vo štvrtok navštívila svojho zamestnávateľa Vojenské športové centrum (VŠC) Dukla Banská Bystrica, aby si dodatočne prevzala cenu v ankete najúspešnejší športovec ministerstva obrany SR za rok 2020.

Vlhová ukončila začiatkom apríla spoluprácu s Liviom Magonim. Taliansky kouč ju trénoval od roku 2016. Meno nového hlavného trénera ako i ďalších nových členov jej realizačného tímu zatiaľ neprezradila: "Stále to ešte riešime. Ako sme sa rozhodli, to sa dozvie verejnosť v pravý čas. Myslím, si že nie je potrebné o tom ďalej hovoriť. Samozrejme nechceme to naťahovať dva mesiace, aj my to potrebujeme uzatvoriť."

 

 

Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica v súčasnosti zamestnáva na plný úväzok nielen Vlhovú, ale aj asistenta hlavného trénera Mateja Gemzu a ďalšieho člena realizačného tímu, jej brata Borisa Vlhu.

Petra Vlhová si vo štvrtok prevzala od riaditeľa VŠC Romana Benčíka ocenenie a kyticu kvetov. "Je pre nás hrdosťou, že Petra vyrastá a postupne sa etabluje medzi obrovské osobnosti športu, ktoré máme vo Vojenskom športovom centre Dukla. V súčasnosti Peťa nadväzuje na veľké úspechy olympijských medailistov z jednotlivých športov. Z nášho pohľadu chýba Petre Vlhovej iba jeden krôčik, aby sa dostala na špičku ľadovca našich fantastických športovcov. Aby sa mohlo udiať to, po čom všetci túžime, teda aby jej podobizeň mohla pribudnúť v Športovej hale Dukla," vyhlásil na tlačovej konferencii Benčík s dodatkom, že v spomínanej hale sú vyvesené iba podobizne olympijských víťazov. "Verím, že tento významný krok sa podarí Petre v budúcom roku naplniť. Potenciál na to má. Ak nie budúci rok, tak o ďalšie štyri roky. Jej portrét by sme s hrdosťou radi vyvesili v tejto našej hale."

Petra Vlhová počas tlačovej Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Petra Vlhová poďakovala za podporu a k ambíciám, ktoré od nej VŠC očakáva, uviedla: "Stále ma to baví a verím, že mám veľa rokov lyžovania pred sebou. Viem, že posledný cieľ a krok je ešte pred nami. Dúfam, že to vyjde, a ak nie, budeme pokračovať ďalej, aby vyšiel neskôr."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR - Ján Krošlák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články