Ďalší veľký príbeh zo života MMA: Ponúkal sa organizáciám zadarmo, zachránil ho šampión

Raush Manfio Raush Manfio Zdroj: Instagram/Raush Manfio

BRATISLAVA - Život nebýva vždy milý a ústretový, presvedčil sa o tom aj súčasný zápasník PFL Raush Manfio. Brazílsky bojovník, ktorý je bývalým šampiónom organizácie Titan FC, to skúšal aj v známom The Ultimate Fighter, z ktorého sa ale nakoniec do UFC nedostal.

Brazílčan má v MMA stále perfektné skóre 11-3, aj preto nechápal, prečo mu vo väčších organizáciách nechceli dať promotéri šancu. Snažil sa dohodnúť s Bellatorom, PFL, či so Seria Contender od Daneu Whitea. Cez Ultimate Fighter sa do UFC nedostal, keďže prehral hneď v prvom zápase na škrtenie v roku 2015, vo svojom poslednom profi zápase tiež prišiel o opasok šampióna v Titan FC v roku 2018. Od tohto fightu následnú ponuku nedostal a musel sa začať tvrdo pasovať so životom. Pracoval ako správca v miestnej nemocnici, popritom sa venoval súkromným tréningom, na ktoré mu pri náročnom časovom harmonograme v práci zostávala hodina denne. 

Kvôli pandémii prišiel zápasník American Top Teamu o deväť zápasov, ktoré sa mu postupne rušili, aj preto mu jeho hlavný sponzor povedal, že ho ďalej nemôže sponzorovať. "Pamätám si na to, že som sa ponúkol, že budem zápasiť aj zadarmo. Potreboval som jediný zápas, ale nevedel som sa k nemu dostať," prezradil 29-ročný fighter, ktorý následne začal zvažovať svoj návrat do rodnej krajiny. "Otec mi hovoril, aby som sa vrátil do Sao Paola a pracoval s ním na stavbe v jeho firme. No povedal mi aj to, aby som na MMA zabudol, čo som spraviť nechcel."

Raush Manfio (v strede) Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/Raush Manfio

Ukázalo sa, že mať dobrých priateľov je niekedy tá najlepšia vec. Natan Schulte je totiž dvojnásobný víťaz PFL, teda od organizácie inkasoval už celkovo dva milióny dolárov. Manfia podržal práve tento zápasník, ktorý mu pomohol finančne ustáť nájom a kupoval mu jedlo. Schulte sa síce nepriznal, no Manfio tuší, že mal prsty aj v tom, že sa mu nakoniec ozvali zo známej PFL, v ktorej bude tento rok zápasiť v rovnakej váhovej kategórii ako Schulte. "Tohto človeka mi poslal asi sám boh. Som mu za všetko vďačný, najkrajšie by bolo, keby sme sa obaja stretli vo finále. Dokonca mi volala aj jeho mama a gratulovala mi. Veľmi sa tešila z toho, že sa mi to konečne podarilo," konštatoval Manfio, ktorý by v prípade výhry v sezóne PFL mohol získať až milión dolárov. Manfia čaká najbližšie zápas už dnes v noci, keď sa predstaví proti Joiltonovi Lutterbachovi. 

Viac o téme: MMA Raush Manfio PFL Natan Schulte
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky