Sezónu odštartoval v Detve, teraz sníva o šampionáte: Nová tvár v piešťanskej bubline

Rastislav Gašpar v drese Slovana BratislavaRastislav Gašpar v drese Slovana Bratislava Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - V piatok dopoludnia sa k slovenskej hokejovej reprezentácii v piešťanskej bubline pripojil útočník Rastislav Gašpar. V tíme nahradil Nitrana Mareka Tvrdoňa, ktorého z ďalšej účasti na kempe vyradilo zranenie.

Pre Gašpara mala sezóna 2020/21 zaujímavý nádych. Ročník odštartoval v Detve, odkiaľ sa začiatkom novembra pobral do bratislavského Slovana a napokon sa dostal až do reprezentácie, na ktorej zraze sa ocitol prvýkrát v kariére. „Bola to veľmi zaujímavá sezóna. Dosiaľ sa mi darilo, či už v Detve alebo v Slovane. Škoda, mrzí ma, že so Slovanom sme v play-off nešli ďalej, ale taký je hokej. Som v reprezentácií a idem ukázať, čo je vo mne,“ uviedol 26-ročný útočník pre portál hockeyslovakia.sk.

V 41 zápasoch tejto sezóny zaznamenal 20 gólov a 29 asistencií. Na túto bilanciu by Gašpar rád nadviazal aj v národnom tíme. „Najradšej by som to dotiahol až na majstrovstvá sveta. Uvidíme, ako to pôjde. Ale urobím všetko, aby som sa tam dostal,“ dodal. Na otázku, čo dokáže trénerom a spoluhráčom v kabíne na ľade ponúknuť, odvetil: „Som kreatívny hráč, dokážem na gól prihrať aj ho dať, čo je v hokeji základ. Toto dozaista viem ponúknuť tímu i trénerom.“

Rastislav Gašpar (Slovan) dáva Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Martin Baumann

V jednoduchosti je krása

Gašpar sa k tímu pripojil deň pred prvým z dvojice prípravných duelov Slovenska proti Nemecku, ktoré malo pricestovať do Piešťan v piatok večer. Fínsky tréner Toni Söderholm aj vzhľadom na výrazne oneskorený začiatok play off v najvyššej nemeckej súťaži povolal do reprezentácie mladý výber so siedmimi nováčikmi. Najstaršími hráčmi sú 30-roční obrancovia Düsseldorfu Marco Nowak s Bernhardom Ebnerom. Najmladším 19-ročný debutant Alexander Blank z Krefeldu. Napriek omladenému výberu sa chcú Nemci prezentovať energickým hokejom s potrebnou dávkou razancie a tvrdosti.

"Nemci sa zdajú byť fyzicky silní, čo znamená, že sa budú snažiť hrať tvrdo. Preto musíme hrať rýchlo a najmä ísť viac do bránky. Bohužiaľ, v dvojzápase proti Lotyšsku nám dva góly neuznali pre nedovolené bránenie súperovmu brankárovi v hre. Naďalej sa však musíme tlačiť pred brankára. Nestáť vedľa neho, ale pred ním. A samozrejme viac strieľať z dobrých uhlov. Nehrať sa na dokonalosť, jednoducho strieľať puk smerom na bránku. Rovnako musíme byť lepší, agresívnejší v strednom pásme. Získavať v ňom puky, otáčať hru a vyrážať do protiútokov. Potrebujeme tiež podporu obrancov v útoku, aby sme napríklad zo situácie dvoch proti jednému dokázali urobiť prečíslenie troch proti jednému. Je predpoklad, že z týchto situácií dokážeme streliť viac gólov." zdôraznil tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Marek Tvrdoň Rastislav Gašpar HC 07 Detva Craig Ramsay
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články