Ryan Giggs má na krku veľký problém: Legenda United čelí obvineniu!

Ryan GiggsRyan Giggs Zdroj: SITA/AP - Aziz Karimov

LONDÝN - Trénera waleskej futbalovej reprezentácie Ryana Giggsa obvinili z napadnutia dvoch žien. Na súd sa má dostaviť v stredu, vyšetrovali ho od novembrového zatknutia, po ktorom ho prepustili na kauciu.

Štyridsaťsedemročného bývalého hráča Manchestru United obvinili na základe posúdenia dôkazov, ktoré zozbierala manchesterská polícia. Informovala o tom agentúra AP.

Giggs podľa obvinení spôsobil jednej zo žien menšie zranenia, okrem napadnutia bude čeliť obvineniu z psychického nátlaku, ktorého sa mal dopúšťať od decembra 2017 do novembra 2020. "Plne rešpektujem priebeh trestného konania a chápem závažnosť obvinení, ale teším sa, keď očistím svoje meno," citoval Giggsa web BBC.

Waleská Futbalová asociácia (FAW) v dôsledku obvinení už skôr pozastavila Giggsovi činnosť na poste reprezentačného trénera a národný tím nepovedie ani na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy. Nahradí ho, tak ako doteraz, jeho asistent Robert Page. "Chcel by som Robertovi Pageovi a jeho pomocníkom i hráčom zaželať veľa úspechov na ME," uviedol v stanovisku Giggs.

Viac o téme: Ryan Giggs
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR