Kapitán Liverpoolu s odkazom pre fanúšikov: Zrušenie Superligy je vaše víťazstvo

Kapitán Liverpoolu Jordan HendersonKapitán Liverpoolu Jordan Henderson Zdroj: TASR/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Kapitán futbalistov Liverpoolu Jordan Henderson poďakoval fanúšikom, že mohutnou vlnou protestov prispeli k neúspechu Superligy. Priaznivci podľa neho ukázali, že majitelia klubov ich v budúcnosti nemôžu prehliadať.

Vznik súťaže bol oznámený v pondelok. Založilo ju dvanásť veľkoklubov vrátane Liverpoolu, ktoré mali mať miesto v Superlige vždy isté. Po masívnej kritike a pod hrozbou trestov od UEFA však z nápadu zišlo. "Ak je na tejto veci niečo pozitívne, tak je to sila fanúšikov, ktorá sa ukázala v celej sláve. Zrušenie Superligy je vaše víťazstvo, vy ste ukázali, že vás nemožno ignorovať," citovala Hendersona agentúra Reuters.

"A verte mi, že toto si u nás v klube budú veľmi dlho pamätať a všetci dobre vedia, že vašu dôveru získame späť len tvrdou prácou," pridal tridsaťročný anglický reprezentant. "Vďaka, že ste stáli za nami a za futbalom vo chvíli, keď to najviac potreboval. Váš hlas bol silný, nekompromisný a bol počuť," vyhlásil Henderson, ktorý bol jedným z množstva aktívnych hráčov, čo proti superlige vystúpili.

Nepáčilo sa mu predovšetkým to, že zatiaľ čo miesto v Lige majstrov si musia kluby uhrať na ihrisku, v Superlige by mali miesto isté. "To by bolo zlé pre futbal. V športe musí byť riziko a odmena, inak to nemá zmysel," uviedol Henderson. "Musíte byť v neistote a úspech si musíte zaslúžiť. To bol môj najväčší problém so Superligou a preto som bol proti," povedal. "Nás hráčov sa nikto pred oznámením nepýtal a to bolo zle, rovnako ako sa nespýtať fanúšikov," dodal.

Viac o téme: Jordan Henderson Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články