Tvrdá rana pre fanúšikov: Finančné problémy a po 11 rokoch koniec v českej najvyššej lige!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

SVITAVY - Basketbalisti Svitav končia po 11 rokoch v českej najvyššej súťaži. Ich miesto v budúcom ročníku NBL zaujme Jindřichův Hradec. "Tuři" dospeli k rozhodnutiu presunúť sa do druhej ligy kvôli zložitej finančnej situácii, ktorú prehĺbila aj strata generálneho sponzora. Tím o tom informoval na svojich oficiálnych stránkach.

"Po ukončení sezóny 2020-2021 sa vedenie klubu rozhodlo vzhľadom na veľmi komplikovanú finančnú situáciu spôsobenú mimoriadnymi vplyvmi už v nasledujúcej sezóne nepokračovať v KNBL. Snahou klubu bude hrať druhú najvyššiu basketbalovú súťaž, ktorá pomôže stabilizovať finančný rozpočet klubu s cieľom sa do KNBL v strednodobom výhľade vrátiť. V tejto záležitosti došlo k vzájomnej dohode s klubom Jindřichův Hradec," uviedol tím.

Svitavy pôsobili v najvyššej súťaži od sezóny 2010/11 a postupne sa prepracovali medzi popredné ligové celky. V rokoch 2018 a 2019 skončili na štvrtom mieste, pred tromi rokmi získali bronz v domácom pohári a tiež sa zúčastnili FIBA ​​Europe Cupu. Túto sezónu potom zakončili po neúspešnom boji o play off na deviatej priečke.

"Veríme, že po 11 sezónach v najvyššej basketbalovej súťaži nám zostanú priaznivci klubu aj v týchto ťažkých časoch naklonení a spoločne dokážeme udržať vo Svitavách špičkový basketbal aj v najbližších rokoch. Svitavskí basketbaloví fanúšikovia patria k najlepším v ČR a radi by sme im chceli ponúknuť pokiaľ možno čo najlepšie "športové divadlo", tak ako sme sa o to snažili 11 rokov," dodali predstavitelia klubu.

Viac o téme: Tuři Svitavy
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook Basketbal Svitavy
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články