Šokujúce rozhodnutie českého talentu: V F1 hrá úlohu zákulisná politika, nemám slávne meno!

Petr PtáčekPetr Ptáček Zdroj: Profimedia

PRAHA - Český jazdec Petr Ptáček ukončil v 18 rokoch pretekársku kariéru. Talentovaný pilot, ktorý sa stal v minulom roku členom akadémie Sauber, sa tak rozhodol aj kvôli zákulisnej politike motoristických sérií.

Uviedol to pre web F1sports.cz. "Je to šport, kde hrá obrovskú úlohu politika. Ja osobne nie som nositeľom žiadneho slávneho mena. Do formuly 1 by mali prichádzať rýchli a talentovaní pretekári, nie jazdci so slávnym menom a sponzorom v chrbte," citoval českého pilota server.

Ptáček, ktorý sa od motokár postupne prepracoval do španielskej či talianskej formuly 1 a následne aj šampionátu Formula Renault Eurocup, vybojoval napríklad druhé miesto v Barcelone alebo tretiu priečku v Silverstone. Následne sa však po prestupe k francúzskej stajni R-ace GP nepresadil a nezískal pre tento rok ani angažmán v tíme Campos vo formule 3.

Ďalšiu z ponúk do amerických juniorských formúl potom nevyužil. "Vždy som sníval o F1, nechcem nič robiť napoly. Dám maximum do mojej ďalšej životnej kapitoly," uviedol preto na adresu rodinného biznisu spojeného s motokárami a značkou Praga. Jediným českým zástupcom, ktorý kedy zasiahol do pretekov slávnej formuly 1, tak zostáva Tomáš Enge.

Viac o téme: F1 Petr Ptáček
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články