Majiteľ Chelsea otvorene prehovoril o Superlige: Svoje rozhodnutie už oľutoval

Ani fanúšikom Chelsea sa projekt Európskej Superligy vôbec nepáčilAni fanúšikom Chelsea sa projekt Európskej Superligy vôbec nepáčil Zdroj: SITA/AP/Matt Dunham

LONDÝN – Majiteľ futbalového klubu FC Chelsea Londýn Roman Abramovič ľutuje rozhodnutie pridať sa k projektu Európskej Superligy (ESL). "The Blues" patrili k dvanástim zakladajúcim členom a boli jedným zo šiestim anglických prvoligistov, ktorí v pondelok avizovali vznik novej súťaže.

Semifinalista Ligy majstrov z projektu vystúpil len 48 hodín po jeho oficiálnom predstavení. Rozhodnutie byť súčasťou ESL bolo dôsledkom obáv, že by klub v prípade jej vzniku nedokázal držať krok s európskou elitou.

Vedenie však veľmi rýchlo pochopilo, že riziko poškodenia dobrého mena klubu je oveľa väčšie. "Od momentu, keď sme z ESL vystúpili, sme sa stretli s viacerými zástupcami fanklubov. Vypočuli sme si ich názory a obavy. Našou ambíciou bolo vždy stať sa najlepším klubom na svete na ihrisku i mimo neho a nezabúdať pritom na komunitu," stojí vo vyhlásení.

Roman Abramovič Galéria fotiek (2) Roman Abramovič Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

Viac o téme: Roman Abramovič Chelsea FC Európska superliga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články