Ramsay po obrate s Nemeckom nadšený z výkonu mladých hráčov: Hrali znova extrémne dobre!

Craig RamsayCraig Ramsay Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

PIEŠŤANY - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v treťom prípravnom zápase pred MS nad Nemeckom 4:3 po samostatných nájazdoch. V sobotnom dueli v Piešťanoch prehrávali 0:2 i 1:3, ale dokázali skóre vyrovnať. V záverečnom rozstrele premenil v tretej sérii rozhodujúci nájazd Dávid Buc.

"Prvá tretina bol náročná, mali sme šance, nastrelili hornú žŕdku, no Nemci hrali nepríjemne a dali nám dva góly. Snažili sme sa presvedčiť hráčov, aby hrali rýchlo, ale niekedy je treba hrať aj múdro. Bojovali sme, vytvárali sme si šance, prehrávali sme 0:2 aj 1:3, ale ani za tohto stavu sme sa nevzdávali a tlačili sa dopredu. Naši mladí hráči hrali znova extrémne dobre. Je skvelé vidieť, ako dostali šancu, snažia sa ju využiť a dokážu sa aj strelecky presadiť. Veľmi nás to teší," uviedol po súboji tréner Slovenska Craig Ramsay. 

Autor úvodného slovenského gólu Miroslav Mucha si splnil detský sen: "Od malička bolo mojím snom hrať za reprezentáciu, je skvelý pocit dať gól za národný tím. Vedel som, že Ďaloga dotiahne puk až do útočného pásma, snažil som sa nájsť si miesto medzi nemeckými obrancami, prihral mi a ja som z prvej zakončil. Nemci na nás od úvodu vybehli, boli lepší korčuliari ako Lotyši, neboli sme na to pripravení. V prestávke po prvej tretine sme si povedali nejaké veci, začali hrať aktívnejšie a aj dávať góly. Je super tu byť, je tu skvelá partia chalanov, zatiaľ to ide celkom dobre, snažím sa každý deň odviesť svoju robotu čo najlepšie."

"Bol to najdôležitejší gól v mojej kariére. Som rád, že som dal prvý gól za reprezentáciu, dúfam, že ich bude ešte viac. Snažím sa v tréningoch trénovať nájazdy, som rád, že mi to vychádza. Po príchode do národného tímu som bol v prvých stretnutiach trochu nervózny, od zápasu k zápasu sa to zlepšuje. Úroveň hokeja je tu trochu vyššia ako v lige." zhodnotil súboj autor tretieho vyrovnávajúceho gólu Slovenska Daniil Fominych.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho majú po troch prípravných stretnutiach na konte jedno víťazstvo po predĺžení, jedno po nájazdoch a jednu prehru po predĺžení. Druhý prípravný zápas s Nemeckom odohrajú v nedeľu o 16.00 h opäť v Piešťanoch.

Viac o téme: Nemecko Slovensko Daniil Fominych Craig Ramsay Miroslav Mucha
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky