Pérez varuje zakladajúcich členov Superligy: Kluby nemôžu z projektu vystúpiť!

Florentino PérezFlorentino Pérez Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Prezident Realu Madrid tvrdí, že 12 klubov nemôže vystúpiť z plánovaného projektu futbalovej Európskej Superligy. Podľa slov Florentina Péreza ich viaže zmluva.

Súčasť projektu už nie sú Arsenal Londýn, Manchester United, FC Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea Londýn, Manchester City, AC Miláno, Inter Miláno ani Atletico Madrid. Z pôvodnej dvanástky zakladajúcich členov zostali len Real, FC Barcelona a Juventus Turín,

"Nemusím nikomu vysvetľovať, čo znamená platný kontrakt. Niektoré kluby pod vplyvom tlaku avizovali odchod z projektu. Objavili sa ľudia, ktorí začali zúriť, že by mohli prísť o svoje privilégia. Som však presvedčený, že projekt bude čoskoro pokračovať a veci sa pohnú smerom dopredu. Nie je pravda, že americká investičná banka JP Morgan odstúpila od financovania projektu, jej predstavitelia si iba chcú spraviť určitú reflexiu. Možno bude treba urobiť nejaké zmeny, no stále tvrdím, že Superliga je najlepšia možná vec na záchranu futbalu," citoval portál bbc.com slová Péreza, ktoré odzneli v rozhovore pre španielsky denník AS.

Európska Superliga Galéria fotiek (2) Zdroj: twitter.com

Rummenigge je presvedčený, že projekt je už minulosťou

Výkonný riaditeľ Bayernu Mníchov Karl-Heinz Rummenigge je presvedčený, že projekt futbalovej Európskej Superligy je už definitívne minulosťou. Podľa bývalého nemeckého reprezentanta je pozitívne, že vytvorenie Superligy vyvolalo vlnu protestov po celom svete.

"Kluby zahrnuté v plánovanom projekte rýchlo pochopili, že futbal funguje úplne ináč ako biznis. Bayern bol od začiatku proti tomuto projektu a podporoval reformu Ligy majstrov, ku ktorej príde od roku 2024. Po schválení nového formátu súťaže a rozšíreniu počtu účastníkov na 36 bude pre veľké kluby oveľa ťažšie presadiť sa," citovala slová Rummeniggeho agentúra DPA.

Fanúšikovia Manchestru United protestovali proti Glazerovcom

Stovky fanúšikov Manchestru United v sobotu protestovali proti jednému z majiteľov anglického futbalového klubu Joelovi Glazerovi a jeho rodine. Pred štadiónom Old Trafford rozvinuli transparenty žiadajúce odchod Glazerovcov, ktorí v klube majú väčšinový podiel. Informoval o tom portál bbc.com.

Rodina Glazerovcov vlastní klub od roku 2005 a tento týždeň sa opäť dostala pod paľbu kritiky. United boli jedným z dvanástich zakladajúcich členov Európskej Superligy, no projekt skrachoval v priebehu pár dní. Výkonný podpredseda Ed Woodward už oznámil, že zo svojej funkcie odstúpi na konci roka. Glazer napísal fanúšikom list, v ktorom priznal, že Superliga bola chybným krokom.

Viac o téme: Manchester United Chelsea Londýn FC Barcelona Real Madrid Karl-Heinz Rummenigge Atlético Madrid FC Liverpool Manchester City Juventus Turín AC Miláno Inter Miláno Arsenal Londýn Tottenham Hotspur Fiorentino Pérez
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články