VIDEO Škriniarovci opäť bližšie k titulu, Juventus s ďalším zakopnutím

Futbalisti Interu Miláno sa radujú z výhryFutbalisti Interu Miláno sa radujú z výhry Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno sa po dvoch remízach v talianskej Serii A vrátili na víťaznú cestu, keď v nedeľnom dueli 33. kola zdolali Hellas Verona 1:0. O tesnom triumfe lídra rozhodol gól Matteu Darmiana zo 76. minúty. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral za domácich celý zápas.

"Nerazzurri" mieria za ziskom majstrovského titulu, tabuľku vedú s 11-bodovým náskokom pred Atalantou Bergamou. Tá rozdrvila Bolognu 5:0 a poskočila na druhé miesto, o dva body pred dvojicu AC Miláno - Juventus Turín. AC má však k dobru ešte pondelkový zápas na pôde rímskeho Lazia.

Juventus v nedeľu remizoval na ihrisku Fiorentiny 1:1. Domáci sa ujali vedenia v 29. minúte po tom, ako Dušan Vlahovič premenil pokutový kop, obhajca titulu vyrovnal krátko po zmene strán zásluhou Alvara Moratu.

Atalanta Bergamo - FC Bologna 5:0 (2:0)
Góly: 22. Malinovskij, 44. Muriel (z 11 m), 57. Freuler, 59. D. Zapata, 73. Al. Mirančuk, ČK: 49. Schouten (Bologna)

Cagliari Calcio - AS Rím 3:2 (1:1)
Góly: 5. Lykogiannis, 57. Marin, 64. Joao Pedro - 27. Perez, 69. Fazio

Benevento Calcio - Udinese Calcio 2:4 (1:2)
Góly: 34. Viola (z 11 m), 83. Lapadula - 4. Molina, 31. Arslan, 49. Stryger Larsen, 73. Braaf

AC Fiorentina - Juventus Turín 1:1 (1:0)
Góly: 29. Vlahovič (z 11 m) – 46. Morata

Inter Miláno - Hellas Verona 1:0 (0:0)
Gól: 76. Darmian
/M. Škriniar (Inter) hral celý zápas/

Viac o téme: Juventus Turín Fiorentina Inter Miláno Milan Škriniar Serie A Hellas Verona