VIDEO Tučniaci vynulovali Boston, Černákova Tampa predviedla superrýchle predĺženie

Brankár Bostonu Jeremy Swayman v akciiBrankár Bostonu Jeremy Swayman v akcii Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

PITTSBURG - Hokejisti Pittsburghu zvíťazili nad Bostonom 1:0 a vyšvihli sa na prvé miesto Východnej divízie NHL. Ich štvrtý triumf za sebou zariadil v 45. minúte Jake Guentzel, tridsiatimi úspešnými zákrokmi sa blysol brankár Tristan Jarry. Pittsburgh figuruje na čele divízie o bod pred Washingtonom, ktorý má zápas k dobru.

Pre Jarryho to bol to prvý shutout v sezóne a šiesty v 90. zápase v profilige. "Moji spoluhráči boli úžasní, v uplynulých zápasoch odviedli dobrú prácu pri blokovaní striel súpera. Hrali sme viac zozadu, ale vypracovali sme si aj dosť šancí," povedal Jarry pre nhl.com. Jeho náprotivok v bránke Bostonu Jeremy Swayman mal 28 úspešných zákrokov. "Myslím si, že si musíme zobrať pozitíva z každého zápasu. Tlačili sme sa do bránky, boli sme pripravení. Ak takto budeme pokračovať, posunieme sa dopredu," povedal Swayman.

Alex Barre-Boulet oslavuje gól Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Mike Carlson

Tampa Bay zdolala Columbus 4:3 po predĺžení, už v desiatej sekunde extračasu rozhodol o výhre obhajcu Stanleyho pohára švédsky zadák Victor Hedman. Jeho spoluhráč Erik Černák strávil na ľade 21:37 minúty a pripísal si tri mínusky. Hedman rozhodol po prihrávke Braydena Pointa, ktorý mu poslal puk medzi kruhy. Bol to druhý najrýchlejší gól v predĺžení v histórii klubu. Rekord drží Mikael Andersson, ktorý 16. januára 1994 v zápase proti Winnipegu rozhodol po deviatich sekundách. "Brayden mi to skvele posunul, mal som dosť času a priestoru zamieriť. Je to dobrý pocit," uviedol Hedman.

K triumfu NY Rangers nad Buffalom potiahol domácich útočník Mika Zibanejad, ktorý strelil svoj tretí hetrik v sezóne. Tri trojgólové zápasy v drese Rangers v jednej sezóne zaznamenal naposledy Marián Gáborík v ročníku 2020/2011. "Pravdepodobne som mal v tejto sezóne aj lepšie zápasy ako tento, hoci som v nich nebodoval. Ale jednoducho som mal dnes šťastie v koncovke. Ak máte v útoku takých skvelých hráčov sú Pavel Bučnevič a Alexis Lafreniere, ktorí vás zásobujú skvelými prihrávkami, tak potom musím len strieľať a modliť sa, aby skončil puk v bránke," povedal Zibanejad. Fínsky útočník Kaapo Kakko pridal dva góly, naposledy sa mu podarilo v zápase dvakrát skórovať 22. marca rovnako proti Buffalu. Obranca Rangers Adam Fox si v tomto stretnutí pripísal tri asistencie. Na konte ich má už 41 a so 46 bodmi je najlepšie bodujúci obranca súťaže.

Claude Giroux strelil dva góly za 22 sekúnd v tretej tretine a pomohol Philadelphii Flyers zdolať New Jersey 4:3 po nájazdoch. "Je to jeden z najkonkurencieschopnejších ľudí na svete. Je to skvelý líder a kapitán,“ uviedol o Girouxovi center "letcov" Sean Couturier. Pre "diablov" to bola desiata prehra po sebe, v ich zostave tentokrát chýbal slovenský krídelník Marián Studenič.

PITTSBURGH PENGUINS - BOSTON BRUINS 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 45. Guentzel (Crosby, Dumoulin). Brankári: Jarry - Swayman, strely na bránku: 29:30.

NEW YORK RANGERS - BUFFALO SABRES 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Góly: 5. Zibanejad (Lafreniere, Lindgren), 13. Kakko (Fox, Chytil), 18. Zibanejad (Panarin, Fox), 23. Zibanejad (Bučnevič, Fox), 48. Kakko (Bučnevič, Jones), 60. Rooney (Howden) – 7. Skinner (Miller, Bryson), 35. Olofsson (Reinhart, Mittelstadt), 51. S. Reinhart (Dahlin, Tokarski). Brankári: Šesťorkin - Tokarski, strely na bránku: 29:34.

PHILADELPHIA FLYERS - NEW JERSEY DEVILS 4:3 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Couturier (Myers, Provorov), 59. Giroux (van Riemsdyk, Voráček), 59. Giroux (van Riemsdyk, Voráček), rozh. nájazd Hayes – 5. McLeod (Bastian, Wood), 28. Wood (Bastian, Severson), 50. Zacha (Bratt, Hischier). Brankári: Elliott - Blackwood, strely na bránku: 36:32.

TAMPA BAY LIGHTNING - COLUMBUS BLUE JACKETS 4:3 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 12. Palát (Point), 27. Joseph (Point, Palát), 43. Barre-Boulet (Palát, Hedman), 61. Hedman (Point) – 18. Grigorenko (Gavrikov, Lehtonen), 20. Robinson (Bjorkstrand, Domi), 41. Robinson (Domi, Bjorkstrand). Brankári: Vasilevskij - Korpisalo (43. Merzlikinš), strely na bránku: 34:22.

Viac o téme: Boston Bruins Pittsburgh Penguins Tampa Bay Lightning Columbus Blue Jackets Erik Černák