VIDEO Lazio zdolalo AC Miláno, Neapol získal dôležité body v boji o Ligu majstrov

Joaquin CorreaJoaquin Correa Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

TURÍN - utbalisti Lazia Rím zdolali v pondelkovom zápase 33. kola talianskej Serie A doma AC Miláno 3:0. Dva góly strelil argentínsky stredopoliar Joaquin Correa, v 87. minúte spečatil triumf kanonier Ciro Immobile. Na konci prvého polčasu rozvlnil sieť aj domáci Manuel Lazzari, ale zasiahol VAR a jeho gól neplatil pre ofsajd.

Lazio zostáva v súťaži na šiestom mieste, "rossoneri", ktorí dlhý čas viedli tabuľku, klesli po druhej prehre za sebou až na piatu priečku. Majú rovnaký počet bodov ako tretí Neapol a štvrtý Juventus, ale horšie skóre. Neapol v pondelok zvíťazil na ihrisku FC Turín 2:0. Oba góly dal už v prvej štvrťhodine. Slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka sa na trávnik v drese SSC nedostal, celé stretnutie sledoval z lavičky náhradníkov.

Radosť futbalistov SSC Neapol Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

O úvodný zásah sa postaral v 11. minúte umiestnenou strelou k žrdi spoza šestnástky francúzsky defenzívny stredopoliar Tiemoue Bakayoko. O dve minúty neskôr ho z protiútoku napodobnil nigérijsky útočník Victor Osimhen. Domáci dohrávali zápas bez stredopoliara Rolanda Mandragoru, ktorý videl v 87. minúte druhú žltú kartu.