Gary Neville podporil protestujúcich fanúšikov United: Glazerovci už v Manchestri nemajú miesto!

Gary NevilleGary Neville Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

MANCHESTER - Odchovanec Manchestru United Gary Neville sa vyjadril na adresu amerických majiteľov Glazerovcov po ich neúspešnom pláne o vytvorenie Európskej Superligy.

Práve Manchester United mal byť spoločne s Realom Madrid a Juventusom Turín jedným zo zakladateľských tímov, čo britských fanúšikov veľmi nahnevalo. Ex-reprezentant Albionu verejne vyhlásil, že rodina Glazerovcov už nie je v Manchestri vítaná. Neville dokonca trvá na tom, že nadišiel správny čas, aby sa priaznivci spojili a postavili proti americkým majiteľom klubu.

"Glazerovci sedia v klube, ale nikdy nevystúpili, nikdy sa neukázali, nikdy nekonali mediálne konferencie, len brali peniaze. Tým, čo urobili, zaútočili na každého jedného futbalového fanúšika v tejto krajine. Glazerovci už v Manchestri nemajú miesto. Musíme tvrdo spolupracovať, aby sme zabezpečili, že sa zmenia vlastnícke pravidlá v tejto krajine, aby sme mali systém, pomocou ktorého sa to nemôže opakovať. Či už ide o zásah vlády, nezávislý regulátor, alebo o pravidlo klubu vlastnené fanúšikmi, nech je to čokoľvek – musíme sa ubezpečiť, že toto bude ten katalyzátor veľkých zmien. Ľudia, fanúšikovia prehovorili,“ uviedol Neville pre Sky Sports.

Protesty proti majiteľom neprebiehajú len v Manchestri, ale rovnako aj v Londýne, kde sa na odpor proti vedeniu Arsenalu postavilo mnoho nespokojných fanúšikov. Protesty proti Európskej Superlige spojili priaznivcov po celej krajine, ktorí ukázali, že hlas fanúšikov musí byť vypočutí a rešpektovaní.

 

Viac o téme: Manchester United Gary Neville
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR