Mick Schumacher má v sezóne F1 výrazné starosti: Je to ozajstné mučenie!

Mick SchumacherMick Schumacher Zdroj: SITA/AP/Dan Istitene

BERLÍN - Ako "ozajstné mučenie" opísal Mick Schumacher svoje doterajšie pretekanie na chvoste poľa v úvode novej sezóny formuly 1. Dvadsaťdvaročný nemecký jazdec a syn sedemnásobného šampióna Michaela Schumachera zatiaľ došiel pri svojom prvom ročníku medzi elitou dvakrát na 16. mieste a nezdá sa, že by s technicky slabším vozidlom Haas mal v dohľadnej budúcnosti atakovať bodované priečky. Napriek tomu verí, že ho aj táto skúsenosť môže časom posunúť ďalej.

"Za seba to mám tak, že keď nie som prvý, tak si to neužívam. Čiže jazdiť úplne na konci poľa bez naozajstnej konkurencie je fakt mučenie," priznal Schumacher pre britský Channel 4. "V každých pretekoch si preto musím vytvoriť vlastný Veľkú cenu. keď sú teda predo mnou napríklad Nicholas Latif alebo George Russell, beriem ich ako lídrov, ktorých sa snažím naháňať. je to hra, ktorú si v sebe musím nastaviť, aby som zostal ďalej motivovaný a šiel do toho na 100 percent," priznal.

Schumacher, ktorý patrí do akadémie Ferrari, sa do F1 dostal aj vďaka majstrovským titulom v sériách F3 a F2 a slávne meno sa s ním vrátilo do prestížneho seriálu po deviatich rokoch. Už pred štartom sezóny ale jeho tím Haas deklaroval, že tento rok nebude do vývoja svojho auta príliš investovať a radšej sa pripraví na ďalší ročník, kedy majú nadobudnúť účinnosť nové pravidlá. Nemecký mladík sa ale nebojí, že by tým jeho meno utrpelo.

Mick Schumacher Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

"Nemôžete sa zavďačiť všetkým, ale poznám svoju cenu. Viem, čo som dokázal, aby som sa sem dostal. Nie je to len o mojom priezvisku, ale aj o potenciálnych génoch, ktoré mám. Myslím, že predstavujem lukratívny tovar a mám k tomu možno najlepšieho učiteľa na svete," uviedol Schumacher.

O slabšej výkonnosti vozidla navyše vedia aj jeho nadriadení v tíme Haas, preto ani na talentovaného jazdca nekladú v jeho prvej sezóne v F1 výrazný tlak. Naopak šéf Günther Steiner Schumachera pochválil, ako sa dokázal vrátiť v poslednej GP Emilie Romagny potom, čo na mokrej trati odlomil predné krídlo. "Mick si následne počínal veľmi dobre. Hoci zatiaľ nemáme výsledky, z ktorých by sme boli šťastní, robí mi radosť to, že sme urobili krok vpred. Tento rok sme tu preto, aby sme odstránili chyby a dosahovali lepšie výsledky," dodal.

Viac o téme: Mick Schumacher
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK