Neúspešný projekt Superligy by im výrazne pomohol: Liverpool eviduje stratu v desiatkach miliónov!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Anglický futbalový klub FC Liverpool vykázal za rok 2020 stratu vo výške 46 miliónov libier (52,8 milióna eur). Podľa agentúry AFP toto číslo naznačuje, prečo boli majitelia klubu pripravení pripojiť sa k neúspešnému plánu založiť európsku Superligu.

Iba týždeň po tom, čo Liverpool po prudkej reakcii verejnosti vystúpil z kontroverznej Superligy, odhalili úradujúci šampióni Premier League finančné dopady pandémie koronavírusu. Strata významných mediálnych výnosov a príjmov v zápasoch v poslednom štvrťroku 2020 prispela k negatívnym výkyvom vo finančnej kondícii. Liverpool údajne odhaduje, že do obdobia, keď bude môcť opäť pustiť svojich priaznivcov na tribúny, utrpí finančnú stratu až do výšky okolo 120 miliónov libier.

Finančný pád presvedčil majiteľov Liverpoolu, aby minulý mesiac predali 10-percentný podiel v klube za 543 miliónov súkromnej investičnej spoločnosti RedBird Capital. Komerčné príjmy vzrástli o celkovú hodnotu 29 miliónov na 217 miliónov, ale to nemohlo kompenzovať pokles mediálnych výnosov. Mzdy v celom klube tiež stúpli na 325 miliónov z pôvodných 310 miliónov.

Viac o téme: Real Madrid Borussia Dortmund Manchester City Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR