Slovák pomáha v príprave hviezde UFC: Kickboxer už dostal lákavú ponuku

Tomáš Možný a Cyril GanéTomáš Možný a Cyril Gané Zdroj: Instagram/Tomáš Možný

BRATISLAVA - Tomáš Možný je dvojmetrový kickboxer, ktorý má na konte množstvo úspechov. Okrem iného je jedným z dvoch Slovákov, ktorých si zmluvne získala Glory. Táto organizácia je vo svete kickboxu považovaná za špičku podobne ako vo svete MMA organizácia UFC. S najznámejšou zápasníckou firmou svoj život môže prepojiť aj hrdý Košičan, ktorý trénuje vo Francúzsku so štvorkou rankingu ťažkej váhy UFC.

Niekoľkonásobný majster Európy a sveta v kickboxe dostal pozvánku od trénera Cyrila Ganého, ktorý hľadal vysokého sparinga, pretože Ganého čaká najbližší duel v UFC práve s dvojmetrovým Alexandrom Volkovom. "Väčšinou trénujeme stand-up, keďže Volkov je striker. Na Ganého je radosť pozerať sa, na to, akú má váhu, je neskutočne pohyblivý. Zvyčajne sparujeme dve – tri kolá v postoji a potom tri kolá s tým, že ma môže skúsiť dostať na zem," prezradil Možný. 

Slováka doma čaká rodinka vrátane štvormesačnej dcérky, aj preto odmietol ponuku na dvojmesačný pobyt v Paríži. "V Košiciach aktuálne staviam gym a mám aj prácu, keďže mať rodinu je radosť, no musím sa o ňu aj postarať. Je to pre mňa veľká pocta, do Francúzska som sa dostal tak, že mi tréner zavolal, keďže videl môj profil. Na svete je veľa dvojmetrových fighterov, ktorí sú dobrí, aj preto ma to veľmi potešilo. Prijali ma tu navyše priateľsky, za čo som im veľmi vďačný," konštatoval Košičan. 

Tomáš pre športky potvrdil aj to, že v zmysle prechodu z kickboxu do MMA už niekoľko ponúk dostal, chceli ho aj v Spartakus Fight Gym v Trnave, prípadne v Oktagone. "Volali ma aj do Trnavy, konkrétne Attila Végh. Nad touto ponukou stále uvažujem, keďže je to najlepší gym v MMA na Slovensku," uviedol, neskôr ale Možný prezradil, že ponuku dostal aj od trénera v Paríži. 

"Cyrilov tréner mi povedal, že ak by som pod ním odzápasil dva duely a vyhral by som v pravidlách MMA, tak mi vie otvoriť cestu do UFC. Je to lákavá ponuka, takže aj preto si to dvakrát chcem rozmyslieť. V tomto smere v tom vidím väčší zmysel skúsiť to tu. Predsa len mám renomé, ktoré som si tvrdo v kickboxe vydrel a keď už mám zariskovať, tak nech to stojí za to. Dôležitou otázkou sú aktuálne v tomto smere aj financie. Mám rodinu a so sponzormi to ružové nie je, takže si dávam ešte na rozhodnutie čas," povedal Tomáš Možný. 

Viac o téme: UFC Tomáš Možný Cyril Gané
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články