VIDEO Totálny skrat v českom basketbale: Súpera po súboji udrel päsťou do tváre!

Hráč BK JIS Pardubice Thomas Dunans udrel súpera päsťou do tváreHráč BK JIS Pardubice Thomas Dunans udrel súpera päsťou do tváre Zdroj: ČT sport

PARDUBICE - Pardubický basketbalový klub sa ospravedlnil za útok svojho hráča Thomasa Dunansa, ktorý v pondelkovom druhom štvrťfinálovom zápase NBL proti Kolínu napadol na konci druhej štvrtiny päsťou domáceho Davida Pekárka. Dvadsaťosemročný Američan potom bol po verdikte rozhodcov diskvalifikovaný a mimo dnešného zasadnutia disciplinárnej komisie mu hrozí trest aj od klubu.

"Klub BK JIS Pardubice sa vymedzuje voči nešportovému správaniu hráča Thomasa Dunansa. Thomasova reakcia bola úplne neprijateľná a úplne v rozpore so všetkými zásadami fair play, ktoré klub vyznáva a ktorých sa chce za všetkých okolností držať. Za celý incident sa ospravedlňujeme hráči Davidovi Pekárkovi, celému kolínskemu klubu i všetkým basketbalovým priaznivcom," uviedol v stanovisku na oficiálnych stránkach pardubického tímu jeho športový riaditeľ Radek Nečas.

Klub podľa neho bude situáciu interne riešiť podľa vlastného disciplinárneho poriadku. "Nad rámec rozhodnutia disciplinárnej komisie, ktorej verdikt bude klubom aj hráčom plne akceptovaný," konštatoval Nečas.

Incident sa odohral v prerušenej hre a predchádzal mu súboj pod pardubickým košom, po ktorom útočiaci hráč postavil clonu a amerického protivníka podľa svojich slov možno nechtiac trafil. V zákroku ale podľa neho nebolo nič úmyselné. "To, čo ale potom urobil Dunans, bolo posledné, čo som očakával. Bol som v šoku, vôbec som nečakal, že by sa niečo také mohlo stať," priznal potom Pekárek a prial si, aby si jeho sok už v tejto sezóne nezahral.

Po Dunansovi bol následne vylúčený aj kolínsky rozohrávač Adam Číž, ktorý po incidente opustil lavičku a vstúpil nedovolene ako vystriedaný hráč na palubovku. Kolín napriek tomu aj bez svojho dôležitého hráča doviedol zápas do víťazného konca a po výsledku 103:95 vedie v sérii 2:0.

  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: ČT sport
  • Zdroj: ČTK