Basketbalová dráma pokračuje: Piešťany vyrovnali stav finále s Ružomberčankami

Vpravo hráčka Piešťan Natália Martišková a hráčka Ružomberka Radka StašováVpravo hráčka Piešťan Natália Martišková a hráčka Ružomberka Radka Stašová Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Basketbalistky Piešťan zvíťazili v stredajšom štvrtom zápase finále play off Niké extraligy žien na svojej palubovke nad Ružomberkom 73:66. Čajky vyrovnali stav série na 2:2 a vynútili si rozhodujúci piaty duel.

Ďalšia finálová bitka sa začala vo svižnom tempe. Lepší štart do nej mal domáci tím, strelecky ho ťahala Páleníková. Ružomberok výrazne nezaostával, na jeho strane bola jasnou líderkou Praženicová. Po prvej štvrtine mohli byť spokojnejšie Čajky, mali viac z hry, viac sa im strelecky darilo a viedli 23:19. V druhej časti zapla "Ruža" na vyššie obrátky, hlavne legionárska dvojica Enabosiová a Williamsová. Vedenie hosťujúceho tímu netrvalo dlho, Tadičová a Miletičovou sa postarali o to, že za stavu 41:36 išli na polčasovú prestávku spokojnejšie Čajky.

Do tretej štvrtiny vstúpili aktívnejšie hráčky Piešťan, ale postupom času sa sily vyrovnávali. Postupnými krokmi a v rýchlom slede zmazali Ružomberčanky manko a v podstate sa začínalo od začiatku. O čosi lepšie boli na tom Ružomberčanky, pred záverečnou časťou vďaka Živaljevičovej viedli najtesnejším možným rozdielom - 51:50. Štvrtá štvrtina bola podľa očakávania nervózna a bojovná, oba tímy si uvedomovali dôležitosť triumfu. Legionárky na strane Piešťan držali mierne vedenie pre svoj tím. V koncovke o všetkom rozhodla 8-bodová šnúra Čajok, ktorou zlomili odpor Ružomberka.

Hráčky Piešťan s fanúšikmi Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

O majsterkách Slovenska za sezónu 2020/2021 sa rozhodne v sobotu 1. mája o 17.00 h na palubovke Ružomberka.

Niké EXZ - 4. zápas finále:

Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok 73:66 (41:36)

Piešťany: Páleniková 22, Tadičová 14, Miletičová 13, Hamilton-Carterová 8, Hašková 2 (Martišková 8, Kozáková 6, Sailerová 0)

Ružomberok: Enabosiová 14, Turudičová 12, Stašová 11, Praženicová 10, Živaljevičová 5 (Rusiňáková 8, Williamsová 6, Havranová 0)

TH: 21/16 - 12/8, fauly: 19 - 19, trojky: 5 - 10, rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Obertová, štvrtiny: 23:19, 18:17, 9:15, 23:15, bez divákov.

/stav série 2:2/

hlasy po zápase:

Tomáš Kačmárik, tréner Piešťan: "Tu už nehrá rolu nejaká taktika, nejaké drobné zmeny sme obaja tréneri urobili, ale treba si uvedomiť, že bol veľký tlak na dievčatá. Strašne sme chceli, naposledy sme v tejto sezóne na domácej palubovke. Boli tu aj naši fanúšikovia. Som strašne hrdý a dojatý na svoje baby, sú pre mňa najväčšie hrdinky. Akokoľvek sa skončí piaty zápas v Ružomberku, sú pre mňa hrdinky. Bojovali a dali do toho obrovské srdce."

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Treba pogratulovať Piešťanom k víťazstvu. Za výkon vo štvrtej štvrtine si to plne zaslúžili, treba to rešpektovať."

Terézia Páleníková, hráčka Pieštan: "Je to veľmi cenné víťazstvo. Odohrali sme náročný duel, určite to nebolo o nejakej basketbalovej kráse, ale o bojovnosti, kto bude mať pevnejšie nervy a lepšie zvládne koncovku. Podávali sme oveľa konštantnejší výkon, bránili sme lepšie jedna na jedna. To bola cesta k víťazstvu."

Dominika Rusiňáková, hráčka Ružomberka: "Basketbal sa hrá 40 minút. Bohužiaľ, poslednú štvrtinu sme nezvládli. Bolo to o našej nedisciplinovanosti v obrane, urobili sme rýchlo fauly a hlavným dôvodom boli naše straty. Takto sa nedá vyhrať zápas a ani sme si ho nezaslúžili vyhrať."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: MBK Ružomberok Piešťanské Čajky
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR