FOTO Ďalšia šialená pálka: Do akcie idú tenisky legendárneho Jordana z prvej sezóny v NBA!

Michael JordanMichael Jordan Zdroj: SITA/AP/Thibault Camu

NEW YORK - Za sumu väčšiu ako 100 tisíc dolárov by sa mohli budúci mesiac predať tenisky legendárneho basketbalistu Michaela Jordana z jeho prvej sezóny v NBA.

Na trh ich vyšle v máji v špeciálnej aukcii spoločnosť Sotheby ', ktorá už vlani vydražila podobný, len podpísaný, pár tzv. "Air Jordan 1" za rekordných 560 tisíc dolárov.

"Rozhodne ide o ikonický pár topánok a je to záležitosť, na ktorú zberatelia pozerajú ako na jeden zo Svätých Grálov, ktorý jednoducho musia mať. Veríme, že ich uvidíme opäť letieť nahor," citovala agentúra Reuters riaditeľa divízie luxusného tovaru v Sotheby 'Josha Pullana.

Legendárne tenisky Air Jordan Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/(Salvatore Di Nolfi

Dizajnovo preslávený pár navrhol pred viac ako 35 rokmi kreatívny riaditeľ spoločnosti Nike Peter Moore a Jordan v tomto modeli odohral prvý sezónu v Chicagu Bulls. Aukčný dom potom celkovú čiastku tradičných červenobielych topánok odhadol na čiastku medzi 100 - 150 tisíc švajčiarskych frankov.

Jordanove topánky budú hlavným ťahákom vôbec prvej švajčiarskej aukcie nazvanej "Gamers only", ktorá sa bude venovať len topánkam a popri "Air Jordan 1" sa v nej budú dražiť aj topánky ďalších 13 hviezd NBA, ako sú Kareem Abdul-Jabbar, Stephen Curry, Patrick Ewing alebo Scottie Pippen.

"Existuje nová generácia zberateľov vo veku 20 až 30 rokov, ktorá je na trhu s teniskami aktívna. Rovnako ale vidíme, že sa medzi nimi pohybujú tiež zberatelia moderného alebo klasického umenia," uviedol Pullan.

Michael Jordan, ktorý je považovaný za najlepšieho basketbalistu všetkých čias, odohral v NBA za Chicago celkovo 13 sezón a vyhral šesť majstrovských titulov. V súčasnej dobe je majiteľom tímu Charlotte Hornets.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: NBA Michael Jordan Air Jordan 1
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK