VIDEO PSG vedenie neudržal: Manchester City po expresnom obrate bližšie k finále Ligy majstrov

Kylian Mbappé a Joao CanceloKylian Mbappé a Joao Cancelo Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Futbalisti Manchestru City spravili výrazný krok k postupu do finále Ligy majstrov. V stredajšom prvom zápase semifinále zvíťazili na ihrisku Paríža St. Germain 2:1, hoci od 15. minúty prehrávali. O obrat sa postarali v druhom polčase Kevin de Bruyne a Riyad Mahrez. Odveta je na programe v utorok 4. mája.

Oba tímy začali v svižnom tempe, prvú šancu mal Neymar, ale na Edersona nevyzrel. Parížania hrozili z rohových kopov, v 13. minúte sa lopta dostala ku Kylianovi Mbappemu, ten ju posunul Marcovi Verratimu, ale francúzsky stredopoliar neprepálil zhluk hráčov. Lopta sa však dostala k Angelovi Di Mariovi, ktorého strelu tečoval jeden z hosťujúcich futbalistov. Argentínčan následne zahral ďalší roh a tentoraz s úspešnou koncovkou, na prudký center si nabehol Marquinhos a svojím tretím zásahom v tomto ročníku LM otvoril skóre.

Neymar a Marquinhos oslavujú Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

Vzápätí sa do nečakanej príležitosti dostal Bernardo Silva, ktorý v poslednej chvíli zachytil center Joaa Cancela, ale Keylor Navas si priestor pred ľavou žrďou postrážil. V 32. minúte mali domáci opäť namále, no pred Mahrezovým zakončením z bezprostrednej blízkosti bránky zasiahol Leandro Paredes. V závere sa ozvali aj Parížania, do šestnástky vnikol Alessandro Florenzi, prihral Neymarovi, ale ten sa nedostal k zakončeniu. Hneď z protiútoku pohrozili hostia, obrana PSG nechala Philovi Fodenovi priveľa času na spracovanie lopty, ale Navas si s jeho strelou na dvakrát poradil.

Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia, ktorí doťahovali, ale ich snaha nepriniesla výsledok. Naopak, druhý gól mohol pridať Paríž, keď Mbappe hľadal Verratiho, ale ten na jeho prízemný center nedosiahol. City opäť získalo územnú prevahu, a hoci najprv bez výraznejšej šance, napokon mu pomohlo šťastie. V 65. minúte sa po rohovom kope dostala lopta k De Bruynemu, ten poslal rotovaný center do šestnástky, ktorý prekvapil Navasa a skončil za jeho chrbtom - 1:1. Zo strany hostí to však nebolo všetko, už o šesť minút neskôr dostali k dispozícii priamy kop a Mahrez efektne otočil stav na 2:1. Domácim potom ešte viac skomplikoval situáciu Idrissa Gueye, ktorý za faul na Ilkaya Gündogan inkasoval červenú kartu. V závere mohli zdecimovaní domáci inkasovať aj po tretí raz, Foden sa opäť objavil v šestnástke, ale aj tentoraz trafil iba stred bránky. "Citizens" si napriek tomu vypracovali sľubnú pozíciu pred budúcotýždňovou domácou odvetou.

Gólové oslavy futbalistov Manchestru Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Paríž Saint-Germain - Manchester City 1:2 (1:0)
Góly: 15. Marquinhos - 65. De Bruyne, 71. Mahrez. Rozhodoval: Brych (Nem.), ŽK: Paredes, Neymar - Cancelo, De Bruyne, ČK: 78. Gueye (PSG)

PSG: Navas – Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Bakker – Gueye, Paredes (83. Herrera) – Di María (80. Danilo), Verratti, Neymar – Mbappe

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Dias, Cancelo (61. Zinčenko) – Gündogan, Rodri, De Bruyne – Mahrez, B. Silva, Foden

Viac o téme: Manchester City PSG Kevin De Bruyne Riyad Mahrez