Manchester City sa priblížil k historickému postupu do finále, Marquinhos: Dostali sme hlúpe góly!

Hráči Manchestru City oslavujú víťazstvo nad PSGHráči Manchestru City oslavujú víťazstvo nad PSG Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Futbalisti Manchestru City sa výrazne priblížili k dosiahnutiu najväčšieho úspechu v klubovej histórii. V stredajšom úvodnom zápase semifinále Ligy majstrov 2020/2021 zvíťazili na trávniku Paríža St. Germain 2:1 a vypracovali si sľubnú pozíciu pred budúcotýždňovou domácou odvetou (4. mája). Výhru dosiahli vďaka zlepšenému výkonu v druhom polčase, v ktorom dokázali v rozpätí šiestich minút otočiť skóre zásluhou presných zásahov Kevina De Bruyneho a parížskeho rodáka Riyada Mahreza.

Desať rokov trvajúce úsilie arabských majiteľov "Citizens" o zisk európskej trofeje nabralo po zápase v Paríži reálnejšie kontúry. Zverenci trénera Pepa Guardiolu pritom nezačali v Parku princov ideálne, v 15. minúte ich zmrazil gól domáceho kapitána Marquinhosa po rohovom kope. Vzápätí sa do nečakanej príležitosti dostal Bernardo Silva, ktorý v poslednej chvíli zachytil center Joaa Cancela, ale Keylor Navas si priestor pred ľavou žrďou postrážil. V 32. minúte mali domáci opäť namále, no pred zakončením Mahreza z bezprostrednej blízkosti bránky zasiahol Leandro Paredes.

Kyle Walker a Pep Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

"Inkasovaný gól nami nezamával. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme boli lepším tímom, záverečných desať minút znieslo najprísnejšie kritériá, chýbal iba gól. Druhý polčas bol už v našom podaní celý excelentný. Strelili sme dva góly na ihrisku súpera, ktoré nás stavajú do výhodnej pozície pred odvetou. Vieme však, že nás ešte čaká ťažkých 90 minút. PSG je tím, ktorý je schopný všetkého, a preto sa musíme mať na pozore," povedal Guardiola pre BT Sport.

Kylian Mbappé medzi hráčmi Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Doterajšie maximum Manchestru City v Lige majstrov je semifinále zo sezóny 2015/2016, v ktorom prehral s neskorším víťazom Realom Madrid, keď predtým vyradil PSG. Bol pri tom aj De Bruyne, belgický krídelník si oblieka dres City od roku 2015 a k zatiaľ dvom titulom v Premier League by konečne rád pridal významnú európsku trofej. "Prvý polčas bol z našej strany uponáhľaný, miestami sme sa úplne zbytočne hrnuli do útoku. Po zmene strán sa vrátil na naše kopačky pokoj, snažili sme sa byť dôslednejší. Odmenou boli dva góly. Výhra 2:1 je skvelá, ale sme len v polovici cesty. Žiadne myšlienky na finále zatiaľ nehrozia, najskôr musíme spečatiť postup cez PSG," povedal De Bruyne, ktorého rotovaný center do šestnástky prekvapil Navasa a skončil za jeho chrbtom - 1:1.

Zo strany hostí to však nebolo všetko, už o šesť minút neskôr dostali k dispozícii priamy kop a Mahrez efektne otočil stav na 2:1. Domácim potom ešte viac skomplikoval situáciu Idrissa Gueye, ktorý za faul na Ilkaya Gündogana inkasoval červenú kartu. V závere mohli zdecimovaní domáci inkasovať aj po tretí raz, Phil Foden sa opäť objavil v šestnástke, ale trafil iba stred bránky.

Kapitán PSG Marquinhos pomenoval príčiny prehry: "Dostali sme dva hlúpe góly, to bolo rozhodujúce. Na tejto úrovni dokážu súperi trestať aj najmenšie chyby, to sa stalo aj nám. Nemyslím si však, že je po našich nádejach. Do Manchestru pôjdeme s odhodlaním pobiť sa o postup, aj keď vieme, čo nás tam čaká," poznamenal brazílsky stopér, ktorý strelil svoj deviaty gól v Lige majstrov a tretí v prebiehajúcom ročníku.

Gólové oslavy futbalistov Manchestru Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Tréner úradujúceho francúzskeho majstra a finalistu predchádzajúcej sezóny LM Mauricio Pochettino taktiež nezdieľa názor, že si "Citizens" môžu rezervovať letenky do Istanbulu na finále: "Bude to úplný iný zápas. Bolo by pekné zopakovať výkony, ktoré sme podali v Barcelone a Mníchove. V takom prípade by sme mali ešte veľkú šancu pobiť sa o finále. Najdôležitejšie je veriť vo vlastné schopnosti, pretože tím má obrovskú kvalitu a potenciál."

Viac o téme: UEFA Paríž Saint-Germain Manchester City Liga majstrov