Famózna Vlhová na návšteve rezortu obrany: Zaslúži si obdiv a uznanie

Minister obrany privítal Vlhovú a venoval jej zážitkový deňMinister obrany privítal Vlhovú a venoval jej zážitkový deň Zdroj: Facebook/Jaroslav Naď

BRATISLAVA - Minister obrany SR Jaroslav Naď vo štvrtok v priestoroch rezortu privítal slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú. Členke Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica pri príležitosti zisku veľkého krištáľového glóbusu venoval spolu s poďakovaním poukaz na zážitkový deň so Silami pre špeciálne operácie.

"Peťa jednoznačne patrí k špičke svetového lyžovania. Za jej úspechmi je neskutočné množstvo tvrdej práce, ktorá si zaslúži obdiv a uznanie," povedal minister s tým, že vytvorenie kvalitných podmienok pre Vlhovú a tiež všetkých športovcov VŠC patrí medzi priority rezortu: "Budem sa tešiť, ak si Peťa po takej náročnej a úspešnej sezóne nájde čas a využije možnosť adrenalínového zážitku, ktorý sme si pre ňu pripravili so Silami pre špeciálne operácie OS SR."

Minister obrany privítal Vlhovú Galéria fotiek (5) Zdroj: Facebook/Jaroslav Naď

Minister obrany sa zaujímal o ďalšiu prípravu Vlhovej, ale aj o budúcnosť lyžiarskeho hnutia na Slovensku. Avizoval tiež prehodnotenie finančnej podpory zo strany VSČ DUKLA smerom k TOP členom centra. Vlhová je zaradená do rezortného športového strediska VŠC DUKLA ako vrcholový športovec. Z tohto statusu jej vyplývajú možnosti, ktoré jej centrum dokáže zabezpečiť pri plnení zámerov riadenia športovej prípravy, sociálneho zabezpečenia počas vykonávania športovej činnosti a tiež poskytovania zdravotnej starostlivosti v smere športovo lekárskych prehliadok. Vojenské športové centrum podporuje prípravu Vlhovej aj zamestnávaním nateraz dvoch členov jej realizačného tímu – asistenta hlavného trénera Mateja Gemzu a člena realizačného tímu Borisa Vlhu.

 

VEĽKÁ ČESŤ PRIVÍTAŤ NAŠU TOP LYŽIARKU A ZÁROVEŇ “DUKLÁČKU” Petra Vlhova Postupne sa stretávam so športovcami Vojenské...

Posted by Jaro Naď - minister obrany SR, OĽANO on Thursday, April 29, 2021

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Petra Vlhová Jaroslav Naď
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR