Aj borci UFC sú šikanovaní: Teraz to vnímam inak, užívam si každý moment

Dominick ReyesDominick Reyes Zdroj: Instagram/Dominick Reyes

BRATISLAVA - Český bojovník MMA Jiří Procházka je pripravený na veľký súboj svojej kariéry, keď sa v druhom zápase v UFC postaví Američanovi Dominickovi Reyesovi. Rodák z Kalifornie si naposledy pripísal vôbec prvé prehry kariéry, tie ale zaznamenal proti velikánom tohto športu, akými sú Jon Jones a Jan Blachowicz. Procházkov súper preradil, čo stálo za jeho nedostatočným psychickým nastavením sa v oktagone pred týmito zápasmi.

Aj Reyes, aj Procházka vedia, že tento zápas je pre ich kariéru mimoriadne dôležitý. Ak totiž zvíťazí český bojovník, bude sa s ním rátať ako s borcom, ktorý môže útočiť v poloťažkej váhe UFC na titul. Reyes po dvoch prehrách ako rankingová trojka nesmie zaváhať.

"Som pripravený na boj v stande, je to aj môj štýl. No Dominick ma určite bude chcieť zložiť, s čím rátam. Trénoval som si boj na zemi a aj preto s tým nemám problém," konštatoval Procházka, ktorý si pri svojom prvom vystúpení v UFC poradil s Volkanom Oezdemirom vďaka knokautu v druhom kole. 

Český borec zaujal pred najbližším zápasom svojím netradičným účesom, ktorý si so záujmom všímali aj americké médiá. "Tieto vlasy mi dodávajú silu do najbližšieho boja. Spravil som to len pre túto chvíľu," konštatoval šampión prestížnej organizácie Rizin. 

"Budem brániť svoju pozíciu, chcem dokázať, že som lepší, ako som bol. Procházka je dobrý bojovník, no myslím, že stále nie je dosť dobrý na to, aby ma porazil," konštatoval zas pred zápasom Dominick Reyes, ktorý po prehre s Blachowiczom pracoval hlavne na svojej psychike.

Tú okrem problémov súvisiacim s koronavírusom v rodine pred predchádzajúcimi zápasmi vytrápili aj internetoví hejteri. "Uvedomil som si, aká je to toxicita, ktorá dokáže preniknúť do každého z nás. Posielal som im späť odpovede, riešil som každého "trolla". Je to zlé pre duševné zdravie a duševné zdravie predstavuje v tomto športe 80 percent úspechu. Teraz to vnímam inak, užívam si každý menší moment a tieto veci považujem za maličkosti," uviedol dvojnásobný účastník titulového zápasu v rámci UFC.

Jeho prvá prehra v najslávnejšom oktagone sveta sa nezaobišla bez odlišných názorov na to, či si skutočne zaslúžil na body prehrať s Jonesom. Aj pre Procházku, aj pre Reyesa to bude v každom prípade veľký večer! 

Viac o téme: UFC Jiří Procházka Dominick Reyes
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články